Kliknij, aby posłuchać tekstu!

Warsztaty Politechniki Lubelskiej dla studentów z uczelni ukraińskich na Zamku w Janowcu

 • Home
 • Aktualności _news
 • Warsztaty Politechniki Lubelskiej dla studentów z uczelni ukraińskich na Zamku w Janowcu
20 lip

 

Warsztaty Politechniki Lubelskiej
dla studentów z uczelni ukraińskich
na Zamku w Janowcu

Już w najbliższy czwartek tj. 21 lipca na Zamku w Janowcu ćwiczyć swoje umiejętności dotyczące ochrony i zarządzania dziedzictwem o najwyższej wartości będą studenci z ukraińskich uczelni.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu finansowanego z Programu SPINAKER – Intensywne Międzynarodowe Programy Kształcenia. Celem projektu jest przygotowanie oraz realizacja międzynarodowego kursu dydaktycznego „Ochrona i zarządzanie dziedzictwem o największej wartości – system Światowego Dziedzictwa UNESCO”.

Głównym celem warsztatów będzie przygotowanie studentów do pracy w swoim kraju. Z uwagi na obecną sytuację, stan wojny, nabyte umiejętności z pewnością wskażą kierunek – jak w odpowiedni sposób zadbać o wartościowe, zabytkowe obiekty, oszacować zniszczenia oraz zaplanować odbudowę obiektów.

Warsztaty rozpoczną się 21 lipca i potrwają aż do 26 lipca. W programie m.in. przedstawienie modelu tworzenia dokumentacji, czy określania stanu zachowania obiektu zabytkowego, jego atrybutów oraz przedstawienie, w jaki sposób gromadzić, a następnie wykorzystywać zebrane informacje.

Niewątpliwie punktem kulminacyjnych wydarzenia będzie uroczysta inauguracja warsztatów, w piątek 22 lipca o godzinie 10:00, podczas której przemawiać będą:

 • Dr Piotr Kondraciuk – Dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym,

 • Filip Jaroszyński – Kierownik Oddziału MNKD Zamek w Janowcu,

 • Grzegorz Kwapisiewicz – właściciel firmy Katanga (przekazanie drona Politechnice Lwowskiej),

 • Dr hab. inż. arch. Mykola Bevz, prof. PL – Doktor honoris causa Politechniki Lwowskiej,

 • Prof. dr hab. inż. Bogusław Szmygin – Dziekan Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej.


Podczas inauguracji właściciel firmy Katanga
przekaże Politechnice Lwowskiej drona, który z pewnością ułatwi pracę nad ochroną zabytków w Ukrainie.

Warsztaty pozwolą również na zdobycie wiedzy z zakresu nowoczesnych metod gromadzenia oraz analizy danych istotnych do określania stanu zachowania obiektu zabytkowego. Studenci dowiedzą się również jak oszacować stan zachowania oraz określić możliwości adaptacyjne czy użytkowe obiektu. Podsumowaniem warsztatów będzie prezentacja rezultatów prac przeprowadzonych w trakcie zajęć.

 

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

 • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
 • tel. 81 881 02 88
 • sekretariat@mnkd.pl
 • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Kliknij, aby posłuchać tekstu!