Click to listen highlighted text!

Wieslawa Stachel Digitality II

  • Home
  • Wieslawa Stachel Digitality II
17 gru

“Artystka Wiesława Stachel skupia się na rytmicznie zorganizowanym malarstwie, które daje nieograniczone możliwości wariacji i inwencji. Proporcje, gradienty, serie kolorystyczne, konteksty kolorystyczne, wymiary i akcenty różnią się w zależności od malarstwa. Jej kompozycje intuicyjnie wyłaniają się na płótnie bez z góry przyjętych koncepcji, dzięki czemu każdy obraz jest częścią trwającego procesu. Jej styl malarski jest więc żywiołowy, dynamiczny i dialogujący z materiałem i nośnikiem obrazu. 
Obrazy są pełne muzycznych emocji i poetyckiej siły, jednocześnie nieruchomej i poruszającej. Jej sztuka porusza się pomiędzy abstrakcją, sztuką konkretną i minimal artem. W swojej działalności dydaktycznej artystka świadomie korzysta z pośrednictwa innych środków wyrazu w zakresie treści i formy, od realistycznych podstaw po abstrakcję. Jest wykładowcą w Międzynarodowej Akademii Sztuki w Heimbach w Niemczech.”

prof. dr Frank Günter Zehnder Dyrektor „Internationale Kunstakademie Heimbach,
Niemcy”; Dyrektor „Rheinischen Landmuseum Bonn, Niemcy”;
Główny kurator „Wallraf-Richartz-Museum Köln, Niemcy”.

 

 

 

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!