Click to listen highlighted text!

Wystawa Jarek Wierzbicki - "Cały mój jazz"

  • Home
  • Wystawa Jarek Wierzbicki – “Cały mój jazz”
29 lip

Już od 5 sierpnia w Galerii w Bramie (Zamek w Janowcu) będzie prezentowana wystawa Jarek Wierzbicki – “Cały mój jazz” jest to cykl fotografii polskich i światowych muzyków jazzowych.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od 5 do 31 sierpnia

w godzinach od 10:00 – 17:00.

Zamek w Janowcu – Galeria w Bramie.

 

Zwiedzanie w cenie biletu wstępu do Oddziału MNKD

 

Kilka słów o autorze wystawy…

Jarek Wierzbicki

Człowiek, który odebrał niewiarygodnie trudne lekcje od życia. Jego miłością – muzyka. Pasją – fotografia. Celem – uchwycenie emocji, które niesie ze sobą jazz. Zaraża entuzjazmem, wzrusza prawdą zaklętą w jego zdjęciach, inspiruje i pomaga, ofiarowując to, co najcenniejsze – serce na dłoni. Współpracuje z Jazz Forum i magazynem Jazz Press. Jego pierwsza wystawa „Cały Mój Jazz odbyła się we wrześniu 2016 roku. Po niej przyszedł czas na kolejne: na Festiwalu JazzJam w Legionowie, w 2017 roku na zaproszenie Instytutu Polskiego i Get Closer w Budapeszcie, gdzie wydarzenie otwierał John Scofield i na Młyn Jazz Festiwal, gdzie pojawił się sam Herbie Hancock, a po której zgromadzonych oprowadzał Michał Urbaniak. W 2018 roku jego zdjęcie przedstawiające Rudy’ego Birda dostało się do finałowej trzydziestki prestiżowego konkursu Jazz World Photo. Na tym samym konkursie w 2020 roku fotografia autorstwa Jarka Wierzbickiego przedstawiająca Leszka Możdżera zajęła zaszczytne V. miejsce. Trzykrotny finalista konkursu MK Jazz Foto im. Marka Karewicza, w którego drugiej edycji fotografią Leszka Możdżera zajął III. miejsce. W 2021 roku ponownie zdobył III nagrodę w trzeciej edycji wspomnianego już MK. Jazz Foto za fotografię Rona Cartera.

Organizator koncertów charytatywnych na rzecz Fundacji „Daj Herbatę”, współorganizator cyklu koncertów charytatywnych “Gwiazdy Jazzu dla Instytuty Transplantologii Dziecięcej CZD”.Prze 5 lat był dyrektorem artystycznym Mazowieckiego Jazz Jam Festiwal w Legionowie.

Przyjaciel środowiska jazzowego i niezwykły człowiek.

~Mariola Borowska ” Jazz Forum “

 

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!