Click to listen highlighted text!

Wystawa „Nokturn na dwa księżyce” Mieczysławy Izdebskiej-Łazorek

  • Home
  • Wystawa „Nokturn na dwa księżyce” Mieczysławy Izdebskiej-Łazorek
Wernisaż wystawy„Nokturn na dwa księżyce” Mieczysławy Izdebskiej-Łazorek
20 mar

W tym roku przypada 90. rocznica wydania „Dwóch księżyców” Marii Kuncewiczowej. Cykl opowiadań, zekranizowany w latach 90. XX wieku przez Andrzeja Barańskiego, ukształtował obraz Kazimierza Dolnego jako mekki artystów i przyczynił się do wzrostu popularności miasteczka jako modnego kurortu nie tylko wśród artystów.

Czy „Dwa księżyce” mogą nadal inspirować artystów? Przekonamy się o tym na wystawie Mieczysławy Izdebskiej-Łazorek „Nokturn na dwa księżyce”. Autorka zabiera nas w intymną podróż po kazimierskich zaułkach. Portretowane miejsca, ale także rozpoznawalny specyficzny styl jej prac mówią wiele o jej wrażliwości i pasji. Czy „Mietka” (bo tak podpisuje swe obrazy) na nowo odkryje przed oglądającymi magię Kazimierza? Zapraszamy do oglądania wystawy.

„Nokturn na dwa księżyce” w Domu Kuncewiczów to kolejna inicjatywa Kazimierskiej Konfraterni Sztuki.

 

 

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!