Click to listen highlighted text!

Wystawa Ogólnopolskiego Pleneru Fotograficznego Lekarzy, Kazimierz Dolny 2021

  • Home
  • Wystawa Ogólnopolskiego Pleneru Fotograficznego Lekarzy, Kazimierz Dolny 2021
lampa
12 sty

Wystawa Ogólnopolskiego Pleneru Fotograficznego Lekarzy, Kazimierz Dolny 2021

14 stycznia – 27 lutego 2022 r.
Dom Kuncewiczów, Recepcja

Od ośmiu lat w Kazimierzu Dolnym odbywają się Ogólnopolskie Plenery Fotograficzne Lekarzy. Organizatorem wydarzenia, w którym rokrocznie uczestniczy ponad 20-o osobowa grupa medyków z całego kraju jest Lubelska Izba Lekarska. Pomysłodawcą spotkań, koordynatorem warsztatów i zadań towarzyszących plenerom jest dr Dariusz Hankiewicz. To otolaryngolog, menedżer ochrony zdrowia, pasjonat i czynny fotografik. Jego fascynacje to portret, architektura i krajobraz, ale także fotografia uliczna. Działa m.in. w Radzyńskim Klubie Fotograficznym „Klatka” i Grupie Twórczej „MOTYCZ”.
Od kilku lat niepisaną tradycją plenerów są wizyty w Domu Kuncewiczów. Wnętrza willi „Pod Wiewiórką” to wdzięczny, ale też trudny temat fotograficzny. Oprócz ciekawych eksponatów, ważnym powodem odwiedzin w Domu Kuncewiczów była wystawa prac Stanisława Jana Łazorka, eksponowana tu we wrześniu ubiegłego roku. O pracach swojego męża interesująco opowiadała Mieczysława Izdebska-Łazorek.
Zdjęcia powstałe podczas plenerów to nie tylko artystyczne, autorskie spojrzenie na Kazimierz Dolny. Fotografie mają też charakter dokumentalny.
Ocenią je Państwo sami. Cześć kolekcji prezentujemy w Recepcji Domu Kuncewiczów, część zaś będzie prezentowana w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki.

 

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!