Click to listen highlighted text!

X Kazimierska Pleneriada Uczelni Artystycznych

  • Home
  • X Kazimierska Pleneriada Uczelni Artystycznych
05 lis

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym z dużą otwartością śledzi dokonania młodych artystów doceniając etap kształcenia na wyższych uczelniach artystycznych. Odnosi się tym samym do tradycji artystycznej Kazimierza Dolnego, gdzie kolejne pokolenia studentów przyjeżdżały na plenery. A prace młodych artystów pokazywane były na wystawach organizowanych w tatach 30. XX w. przez Towarzystwo Przyjaciół Kazimierza nad Wisłą w Kamienicy Celejowskiej. W sobotę, 13 listopada, o godz. 15.00 otworzymy poplenerową wystawę studentów trzech uczelni: Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Prezentowane także będą prace artystycznych opiekunów: Prof. Doroty Jajko-Sankowskiej z UR, Prof. Grzegorza Wnęka z ASP w Krakowie, Prof. Kazimierza Rochackiego z UMK w Toruniu, Anity Suslinnikow z UR, Dawida Zdobylaka z ASP w Krakowie.

X Kazimierska Pleneriada Uczelni Artystycznych organizowana jest przez Fundację Galerii Stalowa w Warszawie. Trwa od 4 do 14 listopada.

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!