Kategorie Nadchodzące

13 lut

Wystawa prac Stanisława Łazorka

Prezentacja prac znanego kazimierskiego artysty, pozyskanych do zbiorów Domu Kuncewiczów z Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

13 lut

Wystawa fotograficzna „Magierscy – spojrzenie na Kazimierz Dolny”

Prezentacja fotografii Stanisława Jacka Magierskiego połączona z pokazem filmu dokumentalnego o przedwojennym Lublinie i Kazimierzu Dolnym jego autorstwa.

13 lut

Wystawa “Sztućce znane i nieznane”

Wystawa pokazująca różne rodzaje sztućców srebrnych używanych w minionych wiekach, ich historię i sposoby posługiwania się nimi.  

13 lut

Wystawa twórczości prof. Janusza Knorowskiego

Profesor ASP w Warszawie Janusz Knorowski jest artystą związanym z Kazimierzem Dolnym (posiada tu własną pracownię). Wystawa nawiązuje do tradycji wizyt w Kazimierzu profesorów warszawskiej ASP.

13 lut

Wystawa “Historia monetą pisana”

Prezentacja zespołu 245 numizmatów odkrytych podczas badań archeologicznych kościoła farnego w Kazimierzu Dolnym, połączona z sesją naukową i wydaniem katalogu numizmatów. Miejsce: Dwór z Gościeradowa Wystawa przy współpracy z:  NBP Oddział w Lublinie.  

13 lut

Wystawa “Koji Kamoji – malarstwo”

Koji Kamoji to kolejny artysta, który powraca do Kazimierza. To miejsce jest dla niego szczególne, tak jak szczególne są przestrzenie Kamienicy Celejowskiej, dlatego artysta dedykuje jej swoje prace. Miejsce: Kamienica Celejowska

13 lut

Wystawa prac Jerzego Kołodziejka

Prezentacja prac kazimierskiego artysty ukazujących Kazimierz Dolny. Miejsce: Dom Kuncewiczów

13 lut

“Zenon Kononowicz w Kazimierzu Dolnym”

Wystawa prac zanego malarza związanego z Kazimierzem Dolnym. Na wystawie zaprezentowane zostaną prace gromadzone przez prywatnego kolekcjonera, które po zakończeniu wystawy zostaną podarowane do zbiorów MNKD. Miejsce: Sale wystaw czasowych w Kamienicy Celejowskiej

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
error: Dostęp zabroniony !!