Dział Historii i Kultury Regionu

  • Home
  • Dział Historii i Kultury Regionu

MUZEUM NADWIŚLAŃSKIE
Dział Historii i Kultury Regionu

24-120 Kazimierz Dolny, ul. Podzamcze 20
(adres korespondencyjny: Rynek 19, 24-120 Kazimierz Dolny)

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 r. Dział Historii i Kultury Regionu jest nieczynny do odwołania. Zamknięcie ekspozycji spowodowane jest remontem i modernizacją zabytkowych obiektów prowadzonych przez Muzeum Nadwiślańskie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktra i Środowisko 2014-2020.

Siedzibą Działu Historii i Kultury Regionu jest zabytkowy, drewniany dwór przeniesiony z Gościeradowa, mieszczący się przy ul. Podzamcze 20. Znajdujące się tutaj pomieszczenia zostały przystosowane do prowadzenia muzealnej działalności edukacyjnej i kulturalnej, dzięki wykorzystaniu środków z funduszu szwajcarskiego, w roku 2014. W Dziale Historii i Kultury Regionu mogą odbywać się m.in. warsztaty, lekcje muzealne, wykłady, gry edukacyjne oraz spotkania tematyczne. Uczestnicy zajęć mają dostęp do nowocześnie wyposażonych przestrzeni. Specjalistyczne urządzenia oraz sprzęty pozwalają na korzystanie ze współczesnych technik przekazywania wiedzy. Dzięki  temu Dział Historii i Kultury Regionu jest miejscem nie tylko biernego odbioru sztuki, ale aktywnego udziału w życiu kulturalnym. Tutaj poznać można m. in. tajniki ginących zawodów, tj. garncarstwo czy złotnictwo.

W Dział Historii i Kultury Regionu znajdują się:
– Sala edukacyjna, wyposażona w nowoczesny sprzęt (m.in. tablicę interaktywną oraz wysokiej klasy aparaturę wizyjną) pozwalający na realizację lekcji muzealnych, gier i spotkań oraz naukę poprzez twórczą zabawę. Istnieje możliwość komercyjnego wynajęcia sali na szkolenia, wykłady i spotkania,
– Pracownia ceramiczna z zainstalowanym piecem ceramicznym oraz kołami garncarskimi do prowadzenia warsztatów związanych z odtwarzaniem garncarstwa historycznego oraz organizacji zajęć z praktyczną nauką podstawowych technik garncarskich dla młodzieży i osób dorosłych, w tym seniorów,
– Pracownia złotnicza z warsztatem złotniczym oraz specjalistycznym sprzętem  i narzędziami, przeznaczona na warsztaty złotnicze. Oferta warsztatów złotniczych to unikatowa propozycja Muzeum. Organizujemy m. in. warsztaty dla seniorów i młodzieży oraz warsztaty dla muzealników.

Do Dział Historii i Kultury Regionu zapraszamy wszystkie osoby pełne twórczej pasji: grupy dzieci i młodzieży w każdym wieku, uczestników „zielonych” i „białych” szkół, osoby dorosłe, w tym seniorów, rodziny z dziećmi, a także grupy uczestniczące w pobytach integracyjnych w Kazimierzu Dolnym, pasjonatów oraz osoby zawodowo zajmujące się sztuką ceramiczną i złotniczą.

ODDZIAŁ CZYNNY:

  • od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-16:00

Z wyjątkiem 1 stycznia (Nowy Rok), Niedzieli Wielkanocnej, Bożego Ciała, 1 i 11 listopada oraz 25 grudnia (Boże Narodzenie)

Kontakt: +48 81 88 100 50
Adres e-mail: edukacja@mnkd.pl

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00