100. urodziny Karla Dedeciusa w Domu Kuncewiczów

29 wrz

100. urodziny Karla Dedeciusa w Domu Kuncewiczów

W tym roku przypada 100. Rocznica urodzin Karla Dedeciusa. Niemiecki tłumacz był znawcą i popularyzatorem literatury polskiej (od Mickiewicza po Herberta).

Z tej okazji Fundacja Pamiętamy o Ogrodach zaprasza na spotkanie literackie Wokół korespondencji Karla Dedeciusa i Jarosława Iwaszkiewicza, które odbędzie się w piątek 8 października o godz. 12:00 oddziale Dom Kuncewiczów Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym ( ul. Machałowskiego 19).

Wezmą w nim udział: Ewa Cieślak – kustosz Muzeum Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Podkowie Leśnej; Bernhard Hartmann – tłumacz z języka polskiego na niemiecki tekstów z dziedziny beletrystyki i humanistyki; Robert Papieski – pracownik Muzeum Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Podkowie Leśnej, tłumacz, krytyk literacki i eseista, zastępca redaktora naczelnego kwartalnika Przegląd Filozoficzno-Literacki, współpracownik miesięcznika Nowe Książki i Radosław Romaniuk – eseista i krytyk literacki, autor biografii Jarosława Iwaszkiewicza Inne życie.

Wstęp na spotkanie jest wolny – serdecznie zapraszamy.

 

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content