Click to listen highlighted text!

Dofinansowanie do projektu „Kazimierska Wisła płynie” | Oddział Przyrodniczy Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym

  • Home
  • Aktualności _news
  • Dofinansowanie do projektu „Kazimierska Wisła płynie” | Oddział Przyrodniczy Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym
11 cze

Mamy ogromną przyjemność poinformować Państwa, iż wniosek Muzeum Nadwiślańskiego „Kazimierska Wisła płynie” otrzymał dofinansowanie ze środków pozostających w dyspozycji Dyrektora Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska. Edycja 2024. Jest on realizowany przez Oddział Przyrodniczy, a już niebawem poinformujemy Państwa o pierwszych działaniach i zaprosimy do włączenia się w realizację projektu.

Budżet całości zadania: 80 300,00 zł

Kwota dotacji: 66 000,00 zł

Podczas realizacji projektu będziemy wspólnie z lokalna społecznością szukać związków człowieka z rzeką, nad którą mieszka. Postaramy się uświadomić mieszkańcom i turystom, że Wisła jest wspólnym dziedzictwem nie tylko przyrodniczym, ale też kulturowym. Rzeka jest tym, co łączy pokolenia i co stanowi o tożsamości tej konkretnej lokalnej społeczności. Motywy przewodnie, które łączą wszystkie zaplanowanie działania to: żegluga rzeczna, wykorzystanie wikliny (wikliniarstwo) oraz łowienie ryb. Wokół tych tematów chcemy wspólnie z mieszkańcami stworzyć wystawę fotografii i zorganizować festiwal. Ponadto projekt przewiduje rekonstrukcję znaleziska drewnianej stewy dziobowej, ze statku pływającego po Wiśle na przełomie XVII i XVIII oraz konkursu fotograficznego, którego tematem będzie ukazanie powiązań między człowiekiem a Wisłą.

 

 

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!