Click to listen highlighted text!

Dział Historii i Kultury Regionu zaprasza na Weekend z Historią!

19 maj

Już w najbliższy weekend tj. 21 i 22 maja, w godzinach od 9 do 16 w Dworze z Gościeradowa przy ul. Podzamcze 20 w Kazimierzu Dolnym będzie można wziąć udział w lekcjach muzealnych oraz warsztatach plastycznych związanych z tematyką powstania listopadowego korpusu gen. Jana Kantego Sierawskiego. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci oraz młodzież.

Podczas wydarzenia będzie można zwiedzić Dział Historii i Kultury Regionu, a co za tym idzie zapoznać się z wystawą muzealną Szlak korpusu gen. Jana Kantego Sierawskiego. Bitwa pod Kazimierzem Dolnym 1831. Co ciekawe będzie można zobaczyć również rekonstrukcję munduru strzelca sandomierskiego.

Dodatkowo pracownicy zaplanowali na ten „Weekend z Historią” warsztaty z fototransferu, linorytu oraz garncarskie. Poza warsztatami będzie można nauczyć się malować kolorowym cukrem, czy wykonać model godła powstańczego.

Wydarzenie jest biletowane: bilet normalny – 11 zł, bilet ulgowy – 9 zł, bilet rodzinny – 22 zł.
Dzieci i młodzież szkolna z terenu gminy Kazimierz Dolny za bilet płacą jedynie – 1 zł.

Zachęcamy również do zgłaszania grup!

Jeżeli uwielbiacie spędzać aktywnie czas to wydarzenie jest dla Was! 😉
Do zobaczenia! 🙂

 

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!