Click to listen highlighted text!

Dzień Dziecka w MNKD

30 maj

W każdym z nas jest trochę dziecka, dlatego zachęcamy wszystkich bez wyjątku do świętowania Dnia Dziecka!
A jak świętować?
Opcji oczywiście jest wiele, my zapraszamy do odwiedzenia Oddziałów MNKD, gdzie czeka Was moc atrakcji! Każda osoba odwiedzająca Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym 1 czerwca za bilet wstępu zapłaci 1 zł. 

Oddział Dom Kuncewiczów

📍  ul. Małachowskiego 19, Kazimierz Dolny
⏰ od 10:00 do 17:00

W Domu Kuncewiczów oprócz zwiedzania ekspozycji, o godz. 10:00 nastoletni goście będą mogli wziąć udział w wiewiórowych warsztatach muzealnych, czyli zajęciach literacko-plastycznych na kocykach w ogrodzie Domu Kuncewiczów, a od godz. 13:00 do 15:00 zwiedzających czeka muzealny quest z nagrodami. Zabawa będzie odbywać się na ekspozycji (🗺 mapę questu pobieramy w kasie muzeum) oraz wokół willi „pod Wiewiórką”.

Oddział Muzeum Sztuki Złotniczej

📍 ul. Rynek 19, Kazimierz Dolny
⏰ od 10:00 do 17:00

Zapraszamy do oglądania ekspozycji stałej oraz wystawy czasowej biżuterii artystycznej Kamilli Rohn 💍. W muzeum zobaczycie także unikatową w skali Europy, rekonstrukcję wnętrza dawnego warsztatu złotniczego 😍.

Oddział Zamek w Janowcu

📍  ul. Lubelska 20, Janowiec
⏰ od 10:00 do 17:00
⏰ od 17:00 do 20:00 dodatkowo możecie zwiedzać dziedziniec i krużganki

Zapraszamy do spaceru po ogrodzie i parku zamkowym oraz do zwiedzania ekspozycji stałych 👇

🔹 Wystawa historyczna w Domu Północnym dotycząca budowy, rozbudowy i konserwacji Zamku w Janowcu oraz kolekcja Fajansu holenderskiego.

W skansenie przy Zamku:
🔹 Dwór z Moniak: „Wnętrza ziemiańskiego dworu”
🔹 Spichlerz z Podlodowa: „Życie między dwoma brzegami. Ludowe wierzenia – obrzędy – zwyczaje –praktyki” – wystawa etnograficzna

W skansenie przy zamku spotkacie także tutejszych mieszkańców – stado owiec i owieczek, które stanowią nieodłączny element krajobrazu 😍.

Oddział Kamienica Celejowska

📍 ul. Senatorska 11, 24-120 Kazimierz Dolny
⏰ od 10:00 do 17:00

Zapraszamy do oglądania wystaw stałych, które odnoszą się do historii kolonii artystycznej w Kazimierzu Dolnym oraz poplenerowej wystawy czasowej BIRUCHIY – BOROWIEC – KAZIMIERZ DOLNY 《433-447》.

Oddział Przyrodniczy

📍  ul. Puławska 54, 24-120 Kazimierz Dolny
⏰ od 10:00 do 17:00

Zobaczycie tam niesamowite wystawy stałe oraz czasową wystawę malarstwa „FAUNOFLORIS. Z nurtem życia” Ilony Irminy Iwańskiej . Zapraszamy również na taras widokowy, z którego rozlega się wyjątkowy widok na Wisłę oraz do przepięknego ogrodu przy Spichlerzu.

Oddział Grodzisko Żmijowiska

📍  24-313 Żmijowiska

Dzień dziecka to także dobry moment, aby wybrać się na wycieczkę rowerową bądź kajakową i odwiedzić niewielki gród obronny i towarzyszące mu osady, które zamieszkiwali Słowianie czyli Grodzisko Żmijowiska.
Oddział dostępny jest nieodpłatnie do samodzielnego zwiedzania o każdej porze dnia.

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!