Click to listen highlighted text!

Dwie nowe wystawy w Domu Kuncewiczów! | Wernisaż - 11 maja 2024 r., o godz. 13:00

  • Home
  • Dwie nowe wystawy w Domu Kuncewiczów! | Wernisaż – 11 maja 2024 r., o godz. 13:00
07 maj

Wystawa „To, co kocham” Katarzyny Barton

Już od 9 maja 2024 r. we wnętrzach Domu Kuncewiczów będzie można podziwiać prace kolejnej zdolnej kazimierzanki.
Katarzyna M. Barton jest nie tylko doskonałą fotograficzką. Zajmuje się biżuterią artystyczną, tworzy witraże, a także pisze poezje i prozę, publikowaną m.in. w „Brulionie Kazimierskim” i lubelskiej „Awangardzie”.
Zmysł obserwatorski, doskonała znajomość tematu (w tym wypadku – Kazimierza Dolnego) i ogromna wrażliwość wpłynęły na zdjęcia eksponowane w Domu Kuncewiczów. Niebagatelną rolę w fotografiach odgrywa światło.

Spotkanie z autorką prac

🗓️ 11 maja 2024 r. |  ⏰ godz. 13:00
📍 Dom Kuncewiczów
ul. Małachowskiego 19, Kazimierz Dolny

 

 

Wystawa „Tristan i Kazimierz” Mieczysławy Izdebskiej-Łazorek

Jesienią wydawnictwo Marginesy zapowiada wydanie kolejnej powieści Marii Kuncewiczowej. Będzie to „Tristan 1946”, uważana przez wielu czytelników za jedną z najpiękniejszych polskich książek o miłości. Pisarka przełożyła mit arturiański na współczesną historię o miłości. Według biografów M. Kuncewiczowej jej pierwowzorem miał być związek uczuciowy jej syna, Witolda. Czy była to miłość z happy endem? Odsyłamy do lektury i zapraszamy na nową wystawę czasową „Tristan i Kazimierz”, autorstwa Mieczysławy Izdebskiej-Łazorek.

Malarka po raz kolejny zmierzy się z twórczością Marii Kuncewiczowej, czerpiąc z niej artystyczne inspiracje. Nowatorskim podejściem będzie umieszczenie części wydarzeń opisanych w powieści, oryginalnie toczących się w Kornwalii, w pejzażu kazimierskich zaułków. Portretowane miejsca, a także rozpoznawalny specyficzny styl Mieczysławy Izdebskiej-Łazorek mówią wiele o jej wrażliwości i pasji.
Wystawa „Tristan i Kazimierz” powstała w ramach współpracy z Kazimierską Konfraternią Sztuki. 

Wernisaż wystawy

🗓️ 11 maja 2024 r. |  ⏰ godz. 13:00
📍 Dom Kuncewiczów
ul. Małachowskiego 19, Kazimierz Dolny

 

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!