Koncerty festiwalu „Jak Wieniawski” w Domu Kuncewiczów

  • Home
  • Koncerty festiwalu „Jak Wieniawski” w Domu Kuncewiczów
03 sie

Koncerty festiwalu „Jak Wieniawski” w Domu Kuncewiczów

Od 15 do 22 sierpnia w Kazimierzu Dolnym odbędzie się festiwal „Jak Wieniawski”. To impreza towarzysząca Mistrzowskiemu Kursowi Muzycznemu pod ta sama nazwą. Kurs odbywa się w Kazimierzu po raz piąty. Uczestniczą w nim młodzi utalentowani skrzypkowie, wiolonczeliści oraz wokaliści kształcący się w polskich i zagranicznych uczelniach muzycznych. Doskonalą swoje umiejętności pod okiem wybitnych artystów i pedagogów. W tym roku wśród wykładowców kursów będą m.in. Ewa Biegas z Akademii Muzycznej w Katowicach, Marcin Baranowski, pracujący w Akademii Muzycznej w Poznaniu i Konserwatorium w Bydgoszczy oraz Piotr Tarcholik z Akademii Muzycznej w Krakowie. Kursom towarzyszą koncerty. W ich programie znajdą się utwory solowe i kameralne, na skrzypce, śpiew i fortepian J.S.Bacha, A.Mozarta, L. van Beethovena, H.Wieniawskiego, N.Paganiniego i H.Moniuszki.

Koncerty odbędą się w Farze, Auli Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym, a także w Domu Kuncewiczów. Zapraszamy na nie w dn. 17 i 19 sierpnia o godz. 16.00. Wstęp na koncerty jest wolny.

 

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content