Click to listen highlighted text!

Niedziela w Domu Kuncewiczów

  • Home
  • Niedziela w Domu Kuncewiczów
14 maj

Serdecznie zapraszamy w niedzielę do Domu Kuncewiczów!
19 maja 2024 r. 

godz. 11:00
Oprowadzanie kuratorskie po ekspozycji w cenie biletu wstępu do muzeum

godz. 13:00
Otwieramy Spotkanie Majowego Salonu Literackiego Ewy Hadrian mocnym akcentem – czyli rozmową o Jarosławie Iwaszkiewiczu. Pretekstem do spotkania jest książka o tym pisarzu z mocnym kazimierskim akcentem. Nie chcąc zdradzać niespodzianki (niejedynej tego dnia) dodajmy, że pomysłodawczynią rozmowy o Jarosławie Iwaszkiewiczu i jego kazimierskich przyjaciołach jest Anna Krawczyk z Muzeum Narodowego w Warszawie, pasjonatka i znawczyni twórczości Antoniego Michalaka.
Spotkanie będzie mieć także swoją plastyczną oprawę. W przygotowaniu niespodzianki pomogło Muzeum im Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku.

godz. 14:15
Kolejne spotkanie Majowego Salonu Ewy Hadrian, będzie poświęcone dwóm wyjątkowym kobietom. Pierwsza z nich – Katarzyna M. Barton – jest autorką wystawy fotograficznej „To, co kocham” eksponowanej w Pokoju Witolda naszego muzeum. Potrafi operować nie tylko aparatem fotograficznym, ale także słowem, a próbki swojej twórczości literackiej zaprezentuje podczas spotkania.
Przywołamy także postać mamy Katarzyny – Alicji Barton. To wyjątkowa postać – poetka, pisarka, pomysłodawczyni licznych akcji promujących poezję w miejscach nieoczywistych – np. szpitalach dziecięcych
i domach seniora. Za swoją działalność Alicja Barton została wielokrotnie nagradzana, a wśród laurów są Order Uśmiechu i Angelus Miłosierdzia. W lipcu przypada druga rocznica śmierci tej niezrównanej osoby.

Serdecznie zapraszamy do naszego oddziału literackiego
📌 Dom Kuncewiczów 
ul. Małachowskiego 19
Kazimierz Dolny

 

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!