Kliknij, aby posłuchać tekstu!

ODDZIAŁ DOM KUNCEWICZÓW ZAPRASZA NA „SOBOTĘ Z MUZEUM”

  • Home
  • ODDZIAŁ DOM KUNCEWICZÓW ZAPRASZA NA „SOBOTĘ Z MUZEUM”
13 maj

Zamiast Nocy Muzeów

Oddział Dom Kuncewiczów zaprasza na „Sobotę z Muzeum”. Z racji obostrzeń epidemiologicznych mamy alternatywną propozycję. W sobotę bilety wstępu do naszego Domu będą kosztować zaledwie złotówkę!

W godzinach 10.00 i 12.00 zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po ekspozycji. Nie zabraknie faktów, ale także ciekawostek i anegdot, związanych z kazimierskim domem Marii i Jerzego Kuncewiczów, zgromadzonych tu eksponatów oraz wydarzeń, których świadkiem była willa „Pod Wiewiórką”. Oprowadzanie odbywa się bez dodatkowych kosztów.

To nie wszystkie atrakcje.

Zachęceni pomysłem akcji „Wiersze w mieście” chcemy Państwa obdarować poezją. Jak czytamy w informacji organizatorów z europejskich instytutów kultury i działów kulturalnych ambasad, zrzeszonych w Stowarzyszeniu Instytutów Kultury Europejskiej (EUNIC) Warszawa, akcja „Wiersze w mieście” to literacka odpowiedź na palące problemy naszych czasów. Niepewność, związana nie tylko z pandemią, ale także zawirowaniami geopolitycznymi oraz zmianami klimatycznymi powoduje, że to we wspólnocie je znajdujemy. Całe spektrum emocji znajdziemy w wierszach poetów z Austrii, Czech, Estonii, Flandrii, Francji, Hiszpanii, Irlandii, Litwy, Luksemburga, Malty, Mołdawii, Niemiec, Portugalii i Polski, a także Rumunii, Słowacji, Szwecji, Turcji, Ukrainy i Włoch. Wszystkie teksty są dostępne na stronie www.wierszewmiescie.eu Można je przeczytać ale także posłuchać ich interpretacji.

Chcielibyśmy dołożyć swój kamyczek do akcji „Wiersze w mieście”, której kulminacja przypada 15 maja. Nasz pomysł jest prosty: pierwszych 20 odwiedzających Dom Kuncewiczów w najbliższą sobotę turystów otrzyma w prezencie zestawy tomików poetyckich. Ich autorami są polscy poeci współcześni. Do zestawów jest dołączona zakładka, zachęcająca do czytania poezji.

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Kliknij, aby posłuchać tekstu!