Click to listen highlighted text!

Spędź wakacje z Muzeum Nadwiślańskim! | Oferta zajęć na lipiec 2024

  • Home
  • Spędź wakacje z Muzeum Nadwiślańskim! | Oferta zajęć na lipiec 2024
26 cze

🌞🦋 Wakacyjne przygody w muzeum czekają!

Serdecznie zapraszamy na letnie zajęcia dla całych rodzin! 👨‍👨‍👧‍👦
W każdy wtorek lipca możecie wziąć udział w wyjątkowych wycieczkach i warsztatach w Muzeum Przyrodniczym. 🐝🌷🦊🍀🐞🌿

Dołączcie do nas i odkryjcie fascynujący świat przyrody!🗓️🌿

🗓️🕙 Zajęcia odbywają się w każdy wtorek lipca, w godz. 10:00 – 13:00
💰 Cena: 20 zł/os.
⚠️Obowiązują zapisy
☎️ 81 88 10 326
📧 przyrodnicze@mnkd.pl

📍 Muzeum Przyrodnicze (Oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym)
ul. Puławska 54, Kazimierz Dolny

Harmonogram zajęć

𝟐 𝐥𝐢𝐩𝐜𝐚 | Wycieczka „W krainie wąwozów” 🌳 oraz oprowadzanie po Muzeum Przyrodniczym

Podczas 2-godzinnego spaceru malowniczymi wąwozami Kazimierza Dolnego, poznamy urokliwe okolice miasteczka oraz będziemy prowadzić obserwacje przyrody. Opowiemy skąd wzięły się wąwozy, poszukamy tropów i śladów zwierząt oraz rozpoznamy kwiaty, drzewa i krzewy. Uczestnicy podczas spaceru wykonają zadania uczące uważności i wrażliwości.

𝟗 𝐥𝐢𝐩𝐜𝐚 | Warsztaty przyrodnicze „Owad – przyjaciel czy wróg?” 🐞 oraz oprowadzanie po Muzeum Przyrodniczym

Warsztaty są poświęcone najliczniejszej grupie zwierząt, jaką są owady. Uczestnicy będą mogli z bliska przyjrzeć się niezwykłym okazom czy nauczyć się rozpoznawać te najbardziej pospolite. Zwieńczeniem spotkania będą własnoręcznie wykonane i ozdobione domki – schronienia dla owadów, które można zabrać ze sobą i powiesić w najbliższym otoczeniu.

𝟏𝟔 𝐥𝐢𝐩𝐜𝐚 | Wycieczka „Z widokiem na Wisłę” 🌊 oraz oprowadzanie po Muzeum Przyrodniczym

Wycieczka przyrodnicza prowadząca trasą wzdłuż doliny Wisły. Jej celem jest punkt widokowy na Albrechtówce. Roztacza się stąd jedna z piękniejszych panoram Małopolskiego Przełomu Wisły. W trakcie wycieczki opowiemy m. in. o ptakach, które mają na Wiśle swoje lęgowiska, o roślinach, które przywędrowały na te tereny ze stepów Podola i Besarabii oraz o tym, jakie tajemnice kryją wapienne opoki. Przybliżymy genezę oraz procesy zachodzące w wąwozach lessowych.

𝟐𝟑 𝐥𝐢𝐩𝐜𝐚 | Warsztaty botaniczne „Nasze kwiaty” 🌸 oraz oprowadzanie po Muzeum Przyrodniczym

Warsztaty rozpoczynają się zwiedzaniem Muzeum Przyrodniczego. Uczestnicy zobaczą model wąwozu lessowego i videomapping wyjaśniający powstawanie wąwozów oraz rekonstrukcję morza kredowego. Podejrzą życie pszczelej rodziny w szklanym ulu i przyjrzą się z bliska wielu wypreparowanym zwierzętom. W kolejnej części zajęć porozmawiamy o różnorodności naszych roślin i ich znaczeniu dla człowieka. Szczególną uwagę zwrócimy na kwiaty, z których wykonamy dekoracyjne obrazki na plastrze drewna.

𝟑𝟎 𝐥𝐢𝐩𝐜𝐚 | Warsztaty paleontologiczne „Tajemnice wymarłego świata” 🦖 oraz oprowadzanie po Muzeum Przyrodniczym

Zajęcia rozpoczną się od zwiedzania Muzeum Przyrodniczego, które mieści się w 400-letnim spichlerzu, zbudowanym z wapiennej opoki. To skała, w której doskonale zachowały się odciski gąbek, ślimaków czy małży, fragmenty szkieletów belemnitów lub zęby rekinów sprzed 66 milionów lat. Uczestnicy poznają, obejrzą z bliska i dotkną prawdziwych skamieniałości oraz zobaczą rekonstrukcję życia morskiego z okresu kredy.

 

Do zobaczenia w Muzeum Przyrodniczym! 🌟👨‍👩‍👧‍👦

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!