Click to listen highlighted text!

Spotkanie z autorem wystawy „Jarosław Modzelewski – przestrzeń doświadczana” | 16 czerwca 2024 r., godz. 13:00

  • Home
  • Spotkanie z autorem wystawy „Jarosław Modzelewski – przestrzeń doświadczana” | 16 czerwca 2024 r., godz. 13:00
11 cze

Spotkanie z Jarosławem Modzelewskim w Kamienicy Celejowskiej

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na wyjątkowe spotkanie z Jarosławem Modzelewskim, autorem fascynującej wystawy „Jarosław Modzelewski – przestrzeń doświadczana”. 
Będzie to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o jego twórczości, inspiracjach oraz szczegółach związanych z wystawą.

🗓️ Data: 16 czerwca 2024 r. (niedziela)
⏰ Godzina: 13:00
📍 Miejsce: Kamienica Celejowska
ul. Senatorska 11/13 Kazimierz Dolny

🎨 Jarosław Modzelewski (ur. 1955) to wyjątkowy artysta współczesny i jeden z najbardziej cenionych twórców w Polsce. Współzałożyciel słynnej grupy artystycznej Gruppa oraz współwydawca pisma „Oj dobrze już”. Jego prace są częścią najważniejszych kolekcji, zarówno w instytucjach, jak i u prywatnych kolekcjonerów.

Wystawa „Jarosław Modzelewski – przestrzeń doświadczana”

Prace, które zobaczycie na wystawie, przemawiają same za siebie. Tytuły mówią wiele: „𝐌𝐚𝐥𝐚𝐫𝐳𝐞 𝐰 𝐊𝐚𝐳𝐢𝐦𝐢𝐞𝐫𝐳𝐮 (𝐊𝐚𝐳𝐢𝐦𝐢𝐞𝐫𝐳 𝐰 𝐦𝐚𝐥𝐚𝐫𝐳𝐚𝐜𝐡)” (𝟐𝟎𝟐𝟒), „𝐌𝐚𝐥𝐚𝐫𝐳 𝐰 𝐜𝐡𝐚𝐬𝐳𝐜𝐳𝐚𝐜𝐡” (𝟐𝟎𝟐𝟒), „𝐊𝐚𝐳𝐢𝐦𝐢𝐞𝐫𝐳 𝐌𝐚𝐥𝐞𝐰𝐢𝐜𝐳 𝐧𝐚𝐝 𝐖𝐢𝐬łą” (𝟐𝟎𝟐𝟒), „𝐙𝐚𝐜𝐡ó𝐝 𝐬ł𝐨ń𝐜𝐚 𝐰 𝐊𝐚𝐳𝐢𝐦𝐢𝐞𝐫𝐳𝐮 (𝐏𝐨𝐭𝐰𝐨𝐫𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢)” (𝟐𝟎𝟐𝟒), 𝐜𝐳𝐲 „𝐏𝐚𝐥𝐞𝐭𝐚, 𝐛𝐮𝐭𝐲 𝐢 𝐩𝐚𝐭𝐞𝐥𝐧𝐢𝐚” (𝟐𝟎𝟐𝟑).

To nie tylko obrazy, ale także inna perspektywa na Kazimierz Dolny. Zbudowana spójna narracja pozwala na odczytanie tego miejsca z wpisaną w niego wieloznacznością, włączając w to jego uroczy charakter małego miasteczka.

Jest to wystawa szczególna, większość z prac jest prezentowana po raz pierwszy. 𝐀𝐫𝐭𝐲𝐬𝐭𝐚 𝐩𝐨𝐝𝐣ął 𝐝𝐢𝐚𝐥𝐨𝐠 𝐳 𝐦𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜𝐞𝐦 𝐢 𝐣𝐞𝐠𝐨 𝐭𝐫𝐚𝐝𝐲𝐜𝐣ą. 𝐓𝐲𝐦 𝐦𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜𝐞𝐦 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐊𝐚𝐳𝐢𝐦𝐢𝐞𝐫𝐳 𝐃𝐨𝐥𝐧𝐲, 𝐤𝐭ó𝐫𝐲 𝐧𝐚 𝐦𝐚𝐩𝐢𝐞 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢 𝐩𝐨𝐬𝐢𝐚𝐝𝐚 𝐰𝐲𝐣ą𝐭𝐤𝐨𝐰𝐲 𝐜𝐡𝐚𝐫𝐚𝐤𝐭𝐞𝐫. Naznaczony obecnością artystów stał się miastem sztuki nie zatracając jednak małomiasteczkowego charakteru. Jarosław Modzelewski znakomicie odczytał jego wielowymiarowość.

 
 
Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!