Click to listen highlighted text!

Spotkanie z Nataszą Ziółkowską-Kurczuk w ramach „Salonu Literackiego” w Domu Kuncewiczów | 11 lutego 2024 r., godz. 13:00

  • Home
  • Spotkanie z Nataszą Ziółkowską-Kurczuk w ramach „Salonu Literackiego” w Domu Kuncewiczów | 11 lutego 2024 r., godz. 13:00
09 lut

Zapraszamy na Spotkanie z Nataszą Ziółkowską-Kurczuk w ramach bajkowego „Salonu Literackiego”. Spotkanie będzie połączone z warsztatami kolażu dla najmłodszych, podczas których wspólnie wykonamy ilustracje do bajek 🙆‍♂️🤩.

🗓️ 11 lutego 2024 r. (niedziela) | ⏰ godz. 13:00
📍 Dom Kuncewiczów
ul. Małachowskiego 19, Kazimierz Dolny
🎫 Wstęp wolny
Spotkanie poprowadzi Ewa Hadrian

Pretekstem do spotkania będzie debiut literacki Nataszy Ziółkowskiej –Kurczuk – „Mikro bajki dla dzieci i dorosłych” 📖. Publikację zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci.

📚 To seria 1️⃣6️⃣ mikro bajek dla dzieci i dorosłych, które przedstawiają sytuacje z życia codziennego. Treścią poszczególnych części są problemy, z jakimi stykają się dzieci i dorośli, takie, jak m.in. strach przed upiornie wyglądającym sąsiadem, łakomstwo zaproszonego na podwieczorek gościa, kłopoty przy robieniu zakupów, ale również patologiczne rodziny w sąsiedztwie czy utrata kogoś bliskiego.

Bohaterką mikro bajek jest kilkuletnia dziewczynka – Tasia 👧 – to przez jej postać są ukazane wszystkie historie. Miejsce i czas akcji ma charakter uniwersalny: jest to kamienica w średniej wielkości mieście w bliżej nieokreślonym historycznie czasie. Zamieszkują ją różni mieszkańcy, ciekawe osobowości – to oni są osobami występującymi w poszczególnych bajkach. Język tych krótkich utworów prozatorskich jest prosty i obrazowy, uniwersalny i jasny dla każdego odbiorcy. Bajki zostały zilustrowane przez Autorkę. W jej opinii, bajki są doskonałym sposobem na rozwiązanie jakiegoś problemu, czy przekazanie ważnej życiowej myśli. To platforma porozumienia między dziećmi, rodzicami i opiekunami, a także między innymi uczestnikami sieci.

ℹ️ Natasza Ziółkowska Kurczuk, urodzona w Poznaniu, od 1990 roku mieszka i pracuje w Lublinie. Współpracuje z TVP oraz producentami filmowymi i telewizyjnymi jako reżyser, scenarzystka i dziennikarka. Jest profesorem na wydziale politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Spotkanie bajkowego „Salonu literackiego” odbędzie się tym razem w nietypowej przestrzeni – czyli Sali edukacyjnej Domu Kuncewiczów. Liczymy, że na spotkaniu pojawią się rodziny z dziećmi i z myślą o najmłodszych przygotowaliśmy warsztaty kolażu, podczas których będziemy wspólnie wykonywać ilustracje do bajek 🙆‍♂️🤩.

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!