Wernisaż wystawy “Romantyzm i nostalgia. Obraz kresów w malarstwie polskim”.

  • Home
  • Wernisaż wystawy “Romantyzm i nostalgia. Obraz kresów w malarstwie polskim”.
17 cze

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza w niedzielę 20 czerwca o godz. 14:00 do Gmachu Głównego przy Rynku 19 na wernisaż wystawy “Romantyzm i nostalgia. Obraz kresów w malarstwie polskim”.

Na wystawie prezentowane są obrazy malarzy polskich, w których twórczości znalazła się tematyka kresowa, a także obrazy artystów tworzących w okresie międzywojennym kolonię artystyczną w Krzemieńcu. Wystawa przygotowana została w oparciu o zbiory własne oraz zbiory m.in. muzeów: Narodowego w Krakowie, Śląska Opolskiego w Opolu, Regionalnego w Bochni.

Wystawa podzielona jest na dwie części, pierwszą (malarstwo historyczne) można podziwiać w Galerii Wystaw Czasowych, ul. Rynek 19, drugą (malarstwo współczesne) w Dworze z Gościeradowa, ul. Podzamcze 20.

Po otwarciu wystawy o godz. 15:30 zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Kołtunem – poetą Kresów, autorem wielu tomików poetyckich poświęconych Wołyniowi.

W ramach spotkania odbędzie się promocja albumu Fotograficznego “Luboml i okolice na Wołyniu w starej fotografii”.

WERNISAŻ I SPOTKANIE ODBYWAĆ SIĘ BĘDZIE ZGODNIE Z ZASADAMI REŻIMU SANITARNEGO OBOWIĄZUJĄCEGO NA TERENIE MUZEUM NADWIŚLAŃSKIEGO W KAZIMIERZU DOLNYM!

→ → O wystawie

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content