Click to listen highlighted text!

Wystawa „Focus na Zamek”

  • Home
  • Wystawa „Focus na Zamek”
20 cze

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „Focus na Zamek” 📷🖼️
🗓️ 21 czerwca 2024 r. (piątek) | ⏰ godz. 17:15
📍 Zamek w Janowcu
ul. Lubelska 20

Wystawa “Focus na Zamek”

🔸Wystawa fotografii, którą mamy przyjemność Państwu zaprezentować, jest retrospektywnym studium pokazującym janowiecki zamek na przestrzeni minionych lat. Dobrodziejstwem kliszy fotograficznej, a później zapisu cyfrowego, jest zatrzymanie w kadrze czasu, tworząc unikatowe zdjęcia ukazujące stan faktyczny zamku w chwili ich powstawania.

🏰📸 Widzimy, jak Zamek w Janowcu wygląda obecnie. Dzięki zdjęciom zrobionym w przeszłości mamy wyjątkową okazję cofnąć się o kilkanaście, kilkadziesiąt, a nawet ponad 100 lat i zobaczyć tę wyjątkową budowlę z perspektywy zamierzchłych czasów.

🔹 Od momentu zrobienia pierwszej fotografii w XIX wieku, wykonanej metodą dagerotypii utrwalonej na metalowej płytce, poprzez negatyw fotograficzny, aż po dzisiejszy zapis cyfrowy upłynęły prawie dwa stulecia. Fotografia stała się integralną częścią naszego życia, umożliwiając rejestrowanie rzeczywistości każdego dnia, uwieczniając ważne wydarzenia, obrazy codzienności, postacie, pejzaże czy obiekty, które chcemy ocalić od zapomnienia.

🔸 Bastejowa warownia wzniesiona na początku XVI wieku, przebudowana pod kierunkiem znanych architektów Santi Gucciego i Tylmana z Gameren, doczekała czasów fotografii już w bardzo zrujnowanym stanie. Niemniej jednak nadal pozostaje przykładem wyjątkowej myśli architektonicznej, majestatycznie spoglądając na nurt Wisły z janowieckiego wzgórza.

Wystawę Fotografii w „Galerii w Bramie” janowieckiego zamku można odwiedzać od 21 czerwca do 3 września 2024 r. w godzinach od 10:00 do 17:00.
Zapraszamy 👋

 

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!