Click to listen highlighted text!

Wystawa "Plakat z czasów wojny" Zukentiy Gorobyov

  • Home
  • Wystawa “Plakat z czasów wojny” Zukentiy Gorobyov
Zukentiy Gorobyov - Plakat z czasów wojny - wystawa
27 lut

Zapraszamy do zwiedzania wystawy “Plakat z czasów wojny” Zukentiy Gorobiyov, która prezentowana jest na patio Kamienicy Celejowskiej.

Wojna na Ukrainie trwa już rok. Reakcja artystów jest naturalnym aktem wynikającym z potrzeby zaakcentowania swojej postawy, z wyrażenia sprzeciwu, czy też wzmocnienia poczucia tożsamości. W ramach upamiętnienia wybuchu konfliktu na Ukrainie na patio Kamienicy Celejowskiej już w niedzielę zostanie otwarta wystawa plakatów pt. “Plakat z czasów wojny” Zukentiy Gorobiyov.

Ukraiński artysta Zukentiy Gorobyov stworzył plakat antywojenny podkreślając z jednej strony hart Ukraińców z jej silną tożsamością, z drugiej bezwzględność agresora. Plakat to świetna forma nawiązania bezpośredniego dialogu z odbiorcą. Pozwala na przekazanie treści za pomocą prostego, ale mocnego znaku. Syntetyczny znak intensyfikuje przesłanie. Gorobyov w celny sposób wykorzystuje zapis graficzny. Dużą role odgrywa typografia. Słowo jest tu ważne, ponieważ nazwy miejscowości stały się już symbolami. Odnoszą nas zarówno do okrucieństwa wojny, jak też nieuległości Ukrainy. Tak jak Mariupol czy Czorobajiwka.

Zukentiy Gorobyov ukończył wydział projektowania graficznego w Narodowym Uniwersytecie Pedagogicznym im. Tarasa Szewczenki w Ługańsku. Zajmuje się designem, tworzy plakaty, ilustracje książkowe. Specjalizuje się w typografii i kaligrafii. Jest także pedagogiem. Wielokrotnie nagradzany. Otrzymał nominację za „Najlepszą książkę dla dzieci” za publikacje „Moje muzeum” (2018) oraz „Abobal i Yabobal” (2019).

Ważne informacje

📍Patio Kamienicy Celejowskiej, ul. Senatorska 11, Kazimierz Dolny

🗓 Zapraszamy codziennie (oprócz czwartku) od godz. 9:00 do 16:00

 

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!