Click to listen highlighted text!

Informacja prasowa marzec 2020

03 mar

Informacja prasowa marzec 2020
Muzealna aplikacja mobilna pomoże w zwiedzaniu oddziałów Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Udogodnienie, ale także nowatorskie podejście do wybranych muzealiów z ekspozycji to efekt działań promocyjno-informacyjnych, w ramach projektu Remont konserwatorski i modernizacja ekspozycji w wybranych zabytkowych obiektach Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, dofinansowanego przez Unię Europejską, w ramach  Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.
Obejmuje on nie tylko kompleksowy remont 5-u zabytkowych obiektów, w których działają oddziały i działy Muzeum, ale także szereg działań o charakterze edukacyjnym. Należą do nich m.in. przewodniki, informatory (część już została zamieszczona na platformie GooglePlay), ale także novum czyli aplikacja mobilna. Turyści będą mogli poznawać ciekawostki związane z Kazimierzem Dolnym i jego zabytkami za pomocą czterech ścieżek tematycznych. Są to trasy „Żydowskiego Kazimierza”, „Wisły jako tematu wiodącego”, „Malowniczego Kazimierza” oraz „Magii Kazimierza”. Powyższe hasła skłoniły pracowników merytorycznych oddziałów MNKD do  wyboru najciekawszych muzealiów, wpisujących się w powyższe ścieżki. Ich selekcja i towarzyszące  tym przedmiotom opowieści mogą być zaskakujące. Prezentujemy zarówno obiekty architektoniczne, dzieła sztuki, ciekawostki i anegdoty, jak również życiorysy osób, współtworzących historię Kazimierza Dolnego.
Większość tekstów aplikacji zostało opublikowanych na blogu oddziału Dom Kuncewiczów MNKD http://narynkuusiascwkazimierzu.pl/ (zakładka Muzealna Aplikacja Mobilna). Autorzy tekstów poddają je konsultacji społecznej, oczekując na uwagi, korekty i uzupełnienia. Informacje w tej sprawie można przesyłać elektronicznie, pod adresem kuncewiczowka@mnkd.pl
Premierowe spacery trasami aplikacji już w sierpniu bieżącego roku.
Więcej informacji o projekcie na stronie https://www.mnkd.pl/ (zakładka POIŚ) oraz portalach społecznościowych naszego Muzeum.


Fara, fot. St. Turski

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!