Click to listen highlighted text!

"Jan Płoński - snycerz. Wystawa jednego eksponatu"

06 gru

“Jan Płoński – snycerz. Wystawa jednego eksponatu”. Ten eksperymentalny projekt Dom Kuncewiczów realizuje razem z Kazimierskim Ośrodkiem Kultury, Promocji i Turystyki. Jego pomysłodawcą jest fotografik, Krzysztof Heyke. Do gabinetu Jerzego Kuncewicza trafiła kolumna, będąca wzorcem kolumnady Ikonostasu z cerkwi w Klejnikach. W czasie warsztatów snycerskich, które towarzyszyły wernisażowi, Jan Płoński opowiadał o tym, jak powstają jego prace. Wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem publiczności. Niestety, z powodu choroby pianistki, Marii Gabryś-Heyke, jej koncert nie odbył się. Mamy jednak nadzieję, że ten pomysł uda się zrealizować w styczniu przyszłego roku, w czasie finisażu. Na pocieszenie prezentujemy Państwu jeden z nokturnów F. Chopina, wykonany przez Marię Gabryś-Heyke w miejscu, w którym mieszka i tworzy Jan Płoński.

 

 

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!