Język polski ponad granicami

22 lis

Już jest!

Na stronie internetowej oraz kanale YouTube projektu „Język polski ponad granicami” już można obejrzeć film edukacyjny, realizowany we współpracy z Domem Kuncewiczów.

Projekt, koordynowany przez pracowników naukowych wydziału filologii polskiej Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, pomaga w nauce języka polskiego mieszkańcom Brazylii polskiego pochodzenia. Chodzi nie tylko o doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem polskim, ale także o zachowanie polskiej tożsamości narodowej i budowanie więzi z polską kulturą. Osadzenie akcji 7 odcinków cyklu na Lubelszczyźnie prezentuje ten region, promując ważne polskie elementy kulturowe. Tym bardziej nam miło, że w prestiżowym gronie „ambasadorów” znalazł się dom Marii i Jerzego Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym.

Ekipa filmowa wykorzystała nie tylko wnętrza i otoczenie willi „Pod Wiewiórką”. W produkcji znalazło się również miejsce na krótką opowieść o dawnych właścicielach domu, ich miłości do Kazimierza Dolnego oraz odzwierciedlenia tej pasji w literaturze.

Odcinek realizowany w Kazimierzu Dolnym jest dostępny pod następującym adresem :

https://www.umcs.pl/pl/materialy-edukacyjne,20884.htm#page-4

Zrealizowane dotychczas filmy, w polskiej i portugalskiej wersji językowej są dostępne na stronie projektu adresem

https://www.umcs.pl/pl/jezyk-polski-ponad-granicami,20881.htm w zakładce „materiały edukacyjne”

Język polski ponad granicami

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content