Click to listen highlighted text!

Kazimierz Kobietom | 11-12 marca 2023

09 mar

Już w najbliższy weekend (11-12 marca 2023 r.) z okazji Dnia Kobiet wspólnie z Kazimierskim Ośrodkiem Kultury Promocji i Turystyki organizujemy dwa wydarzenia. W sobotę zapraszamy do Domu Kuncewiczów na sesję zdjęciową z Agnieszką Korfanty.

Sobota | 11 marca | godz. 10:00 – 13:00

ul. Małachowskiego 19, Kazimierz Dolny

Zapisy: kuncewiczowka@mnkd.pl

Więcej o Agnieszce Korfanty

Agnieszka Korfanty– Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie. W 1992 roku uzyskała tytuł plastyka, a tematem przewodnim pracy dyplomowej były ilustracje zainspirowane poezją Charles Baudelaire „ Kwiaty zła ”.

Dyplomowany pracownik służb społecznych, instruktorka terapii zajęciowej, ilustratorka książek, artystka zajmująca się eksperymentalną techniką fotografowania przy użyciu haruhisacamera set. Od 20 lat obecna w polonijnych publikacjach w Szwecji, Norwegii oraz Czechach. Współpracowała z Wydawnictwem Polonica ze Sztokholmu oraz z Centrum Pedagogicznym dla Polskiego Szkolnictwa Narodowościowego w Czeskim Cieszynie.

Finalistka konkursu „Przemiany” zorganizowanego przez POLKOMTEL S.A. w związku z wystawą dzieł Pablo Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie w 2002 roku. Laureatka w amerykańskim plebiscycie Pinnacle Book Achievement na najlepsze ilustracje w kategorii książki dziecięcej do publikacji „Mama won`t You play with me” autorstwa Meg Walsh z 2010 roku. Autorka ilustracji na rynku amerykańskim do książek „The treasure” autorstwa Glen Sica oraz „The Nanon Factor” autorstwa Wayne Carey.

W Polsce współpracowała z licznymi wydawnictwami, organizacjami oraz instytucjami, ilustrując książki, materiały dydaktyczne, tworząc logotypy oraz znaki firmowe. Autorka opracowań plastycznych dla kluczowych instytucji kulturalnych, edukacyjnych oraz zajmujących się problematyką społeczną i ekologiczną. Do grona instytucji, które doceniły kunszt artystyczny ilustratorki należą: Wydawnictwo Fraszka Edukacyjna z Warszawy; Wydawnictwo Dreams z Rzeszowa; Wydawnictwo Region z Gdyni; Wydawnictwo Gaudentinum z Gniezna; Fundacja Banku Ochrony Środowiska z Warszawy; Nidzicka Fundacja Rozwoju przedsiębiorczości; Instytut Żywności i Żywienia z Warszawy; Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej z Warszawy; Wydawnictwo Petrus z Wieliczki; Internetowe Wydawnictwo Goneta; Wydawnictwo Art Colony z Londynu; Wydawnictwo Pallotinum z Poznania; Urząd Miasta Malbork; Urząd Dzielnicy Bielany.

Jako terapeutka zajęciowa koordynowała warsztaty artystyczne w Projekcie „LUBInclusiON-działania profilaktyczne i usamodzielniające w środowisku lokalnym” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 oraz przeprowadziła cykl spotkań w Projekcie „Połączeni NIEwykluczeni-seniorzy dla Ukrainy” przy zespole Ośrodków Wsparcia w Lublinie. Pracowała z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie, wykorzystując swój potencjał zawodowy oraz artystyczny, opracowując indywidualne plany reedukacji w interdyscyplinarnym zespole pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy „Roztocze”, wpływała efektywnie na proces terapeutyczno-rewalidacyjny uczestników ośrodka.

Jako ilustratorka posiada w swoim dorobku ponad pięćdziesiąt publikacji dla dzieci i odbiorców dorosłych. Jest autorką wystawy ilustracji książkowych „Słowa kandyzowane”, która odbyła się w kwietniu 2022 roku w Domu Kultury LSM.

W 2023 roku otrzymała stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Lublin, a jej projekt „odkryj SŁAWIN fotopiktorialny” znalazł się w gronie siedemnastu utytułowanych projektów stypendialnych w Lublinie. Działania artystyczne w ramach projektu przyczynią się do stworzenia serii plenerowych fotografii Dzielnicy Sławin ukazujących „nie”oczywiste zakątki.

Aga Korfanty jest jak magnes, który przyciąga do siebie ludzi – PIĘKNYCH LUDZI” – tymi słowami opisał artystkę oraz zdefiniował jej działania redaktor naczelny Nowej Gazety Polskiej oraz Wydawnictwa Polonica Tadeusz Nowakowski.

Spacer w poszukiwaniu wiosny

Z kolei w niedzielę razem z pracownikami Oddziału Przyrodniczego wybierzemy się na spacer w poszukiwaniu wiosny.

Niedziela | 12 marca | godz. 10:00 – 12:30

Zbiórka przy Studni na Rynku w Kazimierzu Dolnym

Poniżej plan wszystkich wydarzeń.

Serdecznie zapraszamy! Każdy znajdzie coś dla siebie.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!