Click to listen highlighted text!

Konferencja „Okruchy wspomnień. Okupacja na Puławskim Powiślu w czasie II wojny światowej” – fotorelacja

  • Home
  • Aktualności _news
  • Konferencja „Okruchy wspomnień. Okupacja na Puławskim Powiślu w czasie II wojny światowej” – fotorelacja
26 wrz

25 września w siedzibie Kazimierskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego p.w. św. Anny w Kazimierzu Dolnym odbyła się konferencja pt. „Okruchy wspomnień. Okupacja na Puławskim Powiślu w czasie II wojny światowej”.

Podczas konferencji poruszonych zostało wiele tematów związanych z okupacją. Tematy wystąpień to m.in.: „Pierwszy transport więźniów do Auschwitz – jego przekaz dla młodzieży w XXI wieku”, „Idea wojny totalnej w Europie: 1939-1945 (istota, skutki i rozliczenia)” czy „Polityka okupanta niemieckiego wobec mieszkańców wsi w czasie II wojny światowej na terenie Powiśla Puławskiego”.

Wszystkie wystąpienia zostaną zebrane w folderze pokonferencyjnym, który będzie miał swoją premierę podczas otwarcia wystawy „Okruchy wspomnień. Okupacja na Puławskim Powiślu w czasie II wojny światowej w Dziale Historii i Kultury Regionu MNKD (Dwór z Gościeradowa).

Poniżej fotorelacja z wydarzenia.

 

fot. Jakub Pecio.

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”

 

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!