Click to listen highlighted text!

KONFERENCJA PRASOWA PROJEKTU

11 gru

11 grudnia 2019 r. w Lubelskim Urzędzie Marszałkowskim odbyła się konferencja prasowa poświęcona realizacji projektu “Remont konserwatorski w wybranych zabytkowych obiektach Muzeum nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym”. Zadanie jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. W spotkaniu uczestniczył Wicemarszałek Zdzisław Szwed, a MNKD reprezentowali: dyrektor Piotr Kondraciuk, Karolina Oleksiewicz (Dom Kuncewiczów) i Joanna Szkuat (Oddział Przyrodniczy). Licznie zgromadzeni dziennikarze zostali poinformowani o konieczności przedłużenia projektu do końca sierpnia 2020 r. Na podstawie prezentacji filmowej mogli zobaczyć, jak przebiegają prace budowlane oraz dowiedzieć się, dlaczego remont zabytkowych obiektów musi zostać przedłużony. Główny “winowajca” – Spichlerz Ulanowskiego zostanie oddany do użytku w sierpniu przyszłego roku – mówił dyrektor MNKD, Piotr Kondraciuk. Zapewnił także, że w przyszłym sezonie turystycznym będą czynne Dom Kuncewiczów i Kamienica Celejowska. Już wkrótce zostaną także oddane do użytku Dom wójtowski z Modliborzyc i Dwór z Gościeradowa, w których prowadzona jest m.in. działalność edukacyjna MNKD.
Podczas konferencji zostały zaprezentowane wydawnictwa edukacyjne, przygotowane w ramach projektu. To Przewodnik po oddziałach MNKD oraz oferta edukacyjna naszego Muzeum.
W drugiej części konferencji została zaprezentowana aplikacja mobilna przygotowana przez MNKD w ramach projektu “Mały przewodnik po Kazimierzu Dolnym”. Serca dziennikarzy podbiły uczennice Gminnego Zespołu szkół w Kazimierzu Dolnym, które wraz z naszymi koleżankami z Muzeum przygotowywały przewodnik i aplikację.

KONFERENCJA PRASOWA PROJEKTU
W środę 11 grudnia 2019 r. zapraszamy na konferencję prasową poświęconą przedłużeniu projektu „Remont konserwatorski i modernizacja ekspozycji w wybranych zabytkowych obiektach Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym” , współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.
W konferencji wezmą udział: Zdzisław Szwed, Członek Zarządu Województwa Lubelskiego oraz Piotr Kondraciuk, Dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego.
Konferencja odbędzie się w siedzibie urzędu przy ul. Grottgera 4 (sala nr 063 A na parterze budynku). Początek o godzinie 13:00.

Informujemy również, że 12 grudnia 2019 r. w Kazimierzu Dolnym odbędzie się press tour – wizyta dziennikarzy w remontowanych oddziałach Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

Program wizyty:
11:00 – spotkanie w Muzeum Sztuki Złotniczej (Rynek 19, Kazimierz Dolny)
11:15 – 12:30 – wizyta w obiektach MNKD, w których prowadzony jest remont konserwatorski ( Dom Kuncewiczów, Kamienica Celejowska, Dwór z Gościeradowa, Dom z Modliborzyc, Spichlerz Ulanowskiego)
12:45 – 13:15 – Muzeum Sztuki Złotniczej (ul. Rynek 19) – drobny poczęstunek
13:15 – 15:00 (opcjonalnie) zwiedzanie Muzeum Sztuki Złotniczej ( w grudniu br. rozpoczął się jubileusz 40.lecia tego Muzeum) z kierownikiem oddziału, Anielą Ryndziewicz / prezentacja szlaków muzealnych MNKD (Mały przewodnik po Kazimierzu Dolnym z aplikacją mobilną oraz Szlak literacki Dwóch Księżyców)

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!