Mały Przewodnik po Kazimierzu Dolnym

01 paź

Zakończyliśmy realizację projektu “Mały Przewodnik po Kazimierzu Dolnym” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Kulturowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Przez 10 miesięcy, we współpracy z grupą uczniów Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym opracowaliśmy trasy spacerowe dostosowane do potrzeb i zainteresowań rodzin z dziećmi odwiedzającymi miasteczko.
Fantastyczni młodzi kazimierzacy stanęli na wysokości zadania pomagając muzealnikom nie tylko wybrać miejsca warte pokazania tej grupie turystów ale także podejmując wyzwanie oprowadzenia ich po swoim mieście.
Dzięki współpracy powstał “Mały Przewodnik po Kazimierzu Dolnym” w wersji tradycyjnej oraz w formie aplikacji mobilnej. Ilustracje do obu opracował Piotr Fąfrowicz.
Wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie działań, serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie. Przekonaliśmy się, że warto angażować lokalną młodzież do udziału w inicjatywach wymagających kreatywności i odpowiedzialnego działania. 

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content