Marzec w Domu Kuncewiczów

24 lut

„Z wizytą” – wystawa malarstwa Magdaleny Brennestuhl

Miejsce : Dom Kuncewiczów

Czas: 5.03 – 30.04.2022 r.

Wernisaż 5.03 godz. 12.00

Dom Kuncewiczów będzie w tym roku przestrzenią różnorodnych działań artystycznych. Próbę wpisania własnej sztuki w przestrzeń ekspozycji podjęli malarze Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Jako pierwsza swoje obrazy zaprezentuje Magdalena Brennenstuhl.

Artystka pochodzi z Piotrkowa Trybunalskiego. Wychowała się w Bełchatowie, małym górniczym miasteczku. Studiowała w Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym oraz na wydziale artystycznym Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom z grafiki warsztatowej w pracowni prof. Artura Popka obroniła w 2007 roku. Obecnie pracuje jako grafik komputerowy, zajmuje się malarstwem, ilustracją oraz wzornictwem tekstyliów. Ma na swoim koncie kilkanaście wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Wernisaż odbędzie się 5 marca o godz. 12.00, a ekspozycja będzie czynna do 30 kwietnia br.

 

Uroda rzeczy zwykłych – wystawa fotografii Iwony Nabzdyk

Miejsce : Dom Kuncewiczów (Recepcja)

Czas: 5.03 – 31.03. 2022 r.

Wernisaż 5.03 godz. 12.15

Dom Kuncewiczów i Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki połączy fotografia. Autor eksponowanych zdjęć jest ten sam, a prezentowane w obydwu miejscach wystawy stanowią rodzaj dialogu artystycznego z podejmowanym tematem. W marcu do takiej foto-opowieści zaprosiliśmy Iwonę Nabzdyk.

Artystka pochodzi z Radomia. Najpierw fotografowała niejako z obowiązku, dokumentując wydarzenia z życia szkoły, w której uczyła. Szybko fotografowanie stało się jej pasją i odskocznią od codzienności. Fotografowała, to co w danym miejscu i czasie ją zatrzymało na dłużej. Były to zdjęcia pejzaży, zajęć sportowych, portrety podopiecznych schroniska dla bezdomnych zwierząt, ale przede wszystkim martwa natura. W tej ostatniej kategorii osiągnęła największe sukcesy – wśród nich wyróżnienie w Sony World Photography Awards 2018 oraz zdobycie tytułu najlepszego autora w kategorii fotografii martwej natury w rozegranym w Kanadzie 127th Toronto International Salon of Photography w 2020 roku.

Wernisaż odbędzie się 5 marca o godz. 12.15, a ekspozycja będzie prezentowana w Recepcji Domu Kuncewiczów do 31 marca.

 

 

Wiosenne warsztaty fotograficzne w Domu Kuncewiczów

Miejsce; Dom Kuncewiczów

Termin : 5.03 godz. 9.30 – 11.45

W pierwszy marcowy weekend gościem Domu Kuncewiczów i Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki będzie fotografka, Iwona Nabzdyk. Artystka zgodziła się poprowadzić warsztaty fotografowania martwej natury we wnętrzach willi Pod Wiewiórką. Warsztaty odbędą się 5 marca w godzinach 9.30 – 11.45. Z uwagi na specyfikę miejsca, ilość uczestników jest ograniczona (10 os.). O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt mailowy: kuncewiczowka@mnkd.pl W zgłoszeniu proszę podać imię oraz telefon kontaktowy. Osoby, które zakwalifikują się jako pierwsze – zostaną powiadomione o tym fakcie drogą mailową.

Dzień Kobiet w Domu Kuncewiczów

Z okazji Święta Kobiet, 8 marca (wtorek) zapraszamy wszystkie panie do zwiedzania wnętrz naszego Domu za 1 zł. A o godz. 12.00 wszystkim chętnym opowiemy historię wyjątkowych kobiet, których losy zostały wpisane w kazimierski dom państwa Kuncewiczów. To nie tylko utalentowana właścicielka tego niezwykłego Domu, ale także jej przyjaciółki – malarki.

Rocznica śmierci Jerzego Kuncewicza

Z okazji 38. Rocznicy śmierci Jerzego Kuncewicza zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wnętrzach willi Pod Wiewiórką ( ze specjalnym uwzględnieniem faktów i anegdot z życiorysu Pana Jerzego). Odbędzie się on w poniedziałek, 14 marca o godz. 12.00. Oprowadzanie odbywa się w cenie biletu wstępu na ekspozycję.

Na spacer szlakiem „Dwóch księżyców”

Namawiamy do aktywnego poznawania literatury i Kazimierza Dolnego trasą „Dwóch księżycach”. Trasę wypraw wyznacza twórczość Marii Kuncewiczowej. W trakcie wędrówki poznajemy zarówno fakty, jak i anegdoty dotyczące pisarki i jej znajomych, spędzających beztroskie wakacje w Kazimierzu Dolnym. Przywołamy tu zarówno artystów z kazimierskiej kolonii, jak również mieszkańców, sportretowanych przez Kuncewiczową w cyklu opowiadań „Dwa księżyce”.

Spacery zaplanowano w piątki (4, 11, 18, 25) marca o godz. 11.00. Zbiórka na tarasie Domu Kuncewiczów (ul. Małachowskiego 19). Cena 10 zł/os.

 

 

Spacer-Dwa-ksiezyce

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content