Młodzi Muzealnicy. Odkrywcy Zamkowej Historii

01 paź

Dział Edukacji Muzealnej Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, podopieczni Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego w Puławach oraz uczniowie z klasy 5b Zespołu Szkół w Janowcu wspólnie przygotowali projekt pt. Młodzi Muzealnicy – Odkrywcy Zamkowej Historii.

Siedemnastka niesamowitych dzieci uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez pracowników Muzeum oraz gościa specjalnego Panią Ewę Solarz. Przez miesiąc przygotowywali się do własnego oprowadzania i wydania przewodnika po Zamku. Poznając historię obiektu wybrali wydarzenia, miejsca, opowieści, legendy, zabytki i postaci, które ich najbardziej interesują. Młodzi Muzealnicy przygotowali trasę oprowadzania, zadania i rysunki do przewodnika. Finałem projektu było oprowadzanie przez dzieci, nadanie uczestnikom projektu tytułu Młodego Muzealnika Zamku w Janowcu, wspólne ognisko i wydanie książeczki z zadaniami – pierwszej publikacji przygotowanej dla rodzin z dziećmi do zwiedzania Zamku w Janowcu.
Przewodnik jest dostępny na stronie internetowej Muzeum Nadwiślańskiego oraz w wersji drukowanej bezpłatnie jako dodatek do biletu rodzinnego. 

Projekt został sfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura na lata 2019-2021. Operatorem na województwo lubelskie jest Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

 

 

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content