"Noc Sów"

24 lutTegoroczne wydarzenie “Noc Sów” organizowane przez stowarzyszenie “Ptaki Polskie” przenosi się do sieci. Wydarzenie ma charakter ogólnopolski, a jego celem jest przeprowadzenie szeregu działań edukacyjnych poświęcone sowom. Lokalnym koordynatorem Nocy Sów 2021 na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS jest Studenckie Koło Naukowe Biologów UMCS, którzy w tym roku przygotowali dwuczęściowy cykl online – część na żywo na platformie Microsoft Teams 27 lutego od godz. 17.00 oraz nagrania dostępne cały dzień poprzez serwis YouTube. Nie zabraknie interesujących wykładów z życia sów. W tym roku do wydarzenia dołączyli uczniowie z Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym pod kierunkiem Izabeli Kamińskiej nauczycielki plastyki we współpracy z pracownikami Działu Historii i Kultury Regionu Muzeum Nadwiślańskiego. Podczas warsztatów rzeźbiarskich młodzież zaprezentuje instruktaż jak w prosty sposób wykonać w domu sowy z gliny/plasteliny/modeliny.

Wydarzenie nie wymaga zapisów i jest całkowicie darmowe.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia.

https://www.umcs.pl/pl/aktualnosci,52,noc-sow-2021,98819.chtm

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content