Click to listen highlighted text!

Nowa wystawa w Domu Kuncewiczów | Wystawa fotografii „Iluminacje” - Agnieszka Korfanty

  • Home
  • Aktualności _news
  • Nowa wystawa w Domu Kuncewiczów | Wystawa fotografii „Iluminacje” – Agnieszka Korfanty
20 kwi
Wystawa fotografii „Iluminacje”
Illuminare jak wiele znaczeń kryje się w tym tajemniczym słowie?
Oświetlać, rozjaśniać, ozdabiać, a może zachwycać?

Wystawa fotografii „Iluminacje” jest swoistym poszukiwaniem odpowiedzi, intuicyjną drogą w kierunku odnalezienia światła. Fotografie martwej natury to zapis artystycznych działań, kreacja obrazów światłem, cieniem i barwą przy zastosowaniu eksperymentalnego aparatu fotograficznego „Haruhisacamera”. Fotografie prezentują spektrum artystycznej wrażliwości od eterycznych, finezyjnych ujęć po dramatyczne w kolorystyce obrazy.

I to wszystko już niebawem w Domu Kuncewiczów!

Nie możemy się doczekać… 🙂

A teraz kilka słów o artystce…
Agnieszka Korfanty
Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie. Ilustratorka książek, współpracuje z wydawnictwami w Polsce, Szwecji, Czechach w Stanach zjednoczonych. Laureatka w amerykańskim plebiscycie Pinnacle Book Achievement na najlepsze ilustracje w kategorii książki dziecięcej do publikacji „Mama won`t You play with me”.
Instruktorka terapii zajęciowej, koordynatorka warsztatów terapeutycznych w Projekcie „LUBInclusiON-działania profilaktyczne i usamodzielniające w środowisku lokalnym”.
Autorka działań artystycznych w Projekcie „Połączeni NIEwykluczeni-seniorzy dla Ukrainy”.
Artystka zajmująca się awangardową techniką fotograficzną nazwaną Nowym Piktorializmem.

Zdobywczyni stypendium artystycznego w 2023 roku za autorski projekt „odkryj SŁAWIN fotopiktorialny” przyznanego przez Prezydenta Miasta Lublin.

Szczegóły już niebawem! 
Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!