Click to listen highlighted text!

O Marii Kuncewiczowej w prestiżowym wydawnictwie

22 lis

O Marii Kuncewiczowej w prestiżowym wydawnictwie

Artykuł o nagrodach i wyróżnieniach przyznanych Marii Kuncewiczowej, prezentowany na konferencji naukowej “Ziemiaństwo na Lubelszczyźnie” w roku 2018 doczekał się publikacji. Tekst znalazł się w tomie VII ziemiańskiego cyklu. Publikację, opatrzoną podtytułem “Ziemianie w walce i pracy na rzecz polskości i niepodległości w XIX i XX w. Materiały VII sesji naukowej Historia pisana życiorysami. Ziemiaństwo w walce o Niepodległą zorganizowanej w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce” wydał Instytut Pamięci Narodowej. Jak czytamy w rekomendacji książki, “od wielu lat sesje w Kozłówce są postrzegane nie tylko jako wydarzenie naukowe, ale także okazja do kontaktów z przedstawicielami środowiska ziemiańskiego, pasjonatami i strażnikami pamięci, chwytającymi nierzadko za pióro i podejmującymi trud pisania rodzinnej historii, a przede wszystkim dysponentami nieznanych często źródeł. Niniejszy tom jest siódmym z cyklu Ziemiaństwo na Lubelszczyźnie i stanowi pokłosie konferencji zorganizowanej w związku z 100. rocznicą odzyskania niepodległości”. Tym bardziej nam miło, że opowieść o specyficznym podejściu do patriotyzmu prezentowanym przez Marię Kuncewiczową, przygotowana przez Monikę Januszek-Surdacką, kierowniczkę oddziału Dom Kuncewiczów znalazła się w tym tomie. Szukajcie jej na str. 305.

 

 

 

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!