Click to listen highlighted text!

Ogłaszamy konkurs „ARTE OPTIMAE MERENTI” na Grafika Roku 

29 mar

Ogłaszamy konkurs „ARTE OPTIMAE MERENTI”
na Grafika Roku 

Szanowni Państwo,

w imieniu Dyrekcji Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym Izabeli Andryszczyk oraz Stowarzyszenia Intergrafia mamy zaszczyt zaprosić Państwa do zgłoszenia kandydatury artysty zasłużonego w dziedzinie sztuki graficznej do uhonorowania doroczną nagrodą „Arte Optimae Merenti”.

Od kiedy grafika stała się odrębną dziedziną sztuki bardzo szybko zyskała status ważnego medium artystycznego. Moglibyśmy wymienić długą listę wybitnych artystów. Jednak, do tej pory, w ramach tej dyscypliny artystycznej nie ma nagrody, która uhonorowałaby naszego rodzimego grafika za całokształt twórczości. Chcielibyśmy zatem ogłosić konkurs na nagrodę „Arte Optimae Merenti”. Jest to ogólnopolska nagroda przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie grafiki, dla twórców którzy wnieśli znaczący wkład w jej rozwój.

  1. Nominowani do nagrody mogą zostać graficy ze znaczącym dorobkiem artystycznym, mający też duży wkład w rozwój i promowanie grafiki polskiej.
  2. Kandydata mogą zgłosić organizacje działające w obszarze grafiki artystycznej i artystyczne jednostki akademickie kształcące w zakresie grafiki artystycznej.
  3. Celem konkursu jest uhonorowanie artysty za całokształt działalności twórczej, organizacyjnej i popularyzatorskiej oraz wybitne osiągnięcia w dziedzinie grafiki.
  4. Konkurs rozpoczynamy 29 marca 2023 roku, a na zgłoszenia czekamy do 30 kwietnia 2023 r.

Chcemy także podkreślić, że pomysłodawcą nagrody jest grafik związany ze środowiskiem lubelskim, Stanisław Bałdyga, zaś stowarzyszenie artystów grafików „Intergrafia” nie tylko objęło patronat nad wydarzeniem, ale także jest jego wsparciem merytorycznym.

Pliki do pobrania 👇

 

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!