Click to listen highlighted text!

Ogłaszamy wyniki konkursu „ARTE OPTIME MERENTI” na Grafika Roku 

19 cze

Ogłaszamy wyniki konkursu „ARTE OPTIME MERENTI” na Grafika Roku 

Szanowni Państwo,

w imieniu Dyrekcji Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym Izabeli Andryszczyk oraz Stowarzyszenia Intergrafia mamy zaszczyt ogłosić iż, głosem komisji, artystą zasłużonym w dziedzinie sztuki graficznej oraz laureatem dorocznej nagrody „Arte Optimae Merenti” został
prof. Zbigniew Lutomski

Serdecznie gratulujemy!

Od kiedy grafika stała się odrębną dziedziną sztuki bardzo szybko zyskała status ważnego medium artystycznego. Moglibyśmy wymienić długą listę wybitnych artystów. Jednak, do tej pory, w ramach tej dyscypliny artystycznej nie ma nagrody, która uhonorowałaby naszego rodzimego grafika za całokształt twórczości. W związku z tym powstał konkurs na nagrodę „Arte Optimae Merenti”. Jest to ogólnopolska nagroda przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie grafiki, dla twórców którzy wnieśli znaczący wkład w jej rozwój.

Chcemy także podkreślić, że pomysłodawcą nagrody jest grafik związany ze środowiskiem lubelskim, Stanisław Bałdyga, zaś stowarzyszenie artystów grafików „Intergrafia” nie tylko objęło patronat nad wydarzeniem, ale także jest jego wsparciem merytorycznym.

 

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!