Click to listen highlighted text!

Podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym a Gminą Bełżyce

  • Home
  • Aktualności _news
  • Podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym a Gminą Bełżyce
26 paź

Podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym a Gminą Bełżyce

25 października 2021 r. Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym, reprezentowane przez Dyrektora Muzeum Piotra Kondraciuka, podpisało dwie umowy partnerskie: ogólną umowę dwustronną o współpracy z Gminą Bełżyce, reprezentowaną przez Ireneusza Pawła Łuckę – Burmistrza Bełżyc oraz szczegółową, trójstronną z Gminą Bełżyce i z Miejskim Domem Kultury w Bełżycach, reprezentowanym przez Joannę Sidorowicz – Dyrektora Domu Kultury. Pierwsza z zawartych umów dotyczy realizacji wspólnych przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, artystycznym i naukowym w celach promocyjnych Muzeum Nadwiślańskiego i Gminy Bełżyce. Inicjatywa współpracy między obydwiema stronami zrodziła się z inicjatywy Działu Historii i Kultury Regionu dla upamiętnienia historycznych wydarzeń z okresu powstania listopadowego, kiedy to Kazimierz Dolny, Bełżyce i podbełżyckie miejscowości Babin i Wronów stały się areną bitewnych zmagań pomiędzy powstańczym korpusem gen. Jana Kantego Sierawskiego i rosyjskim korpusem gen. Kipriana Kreutza. W związku z powyższym podpisana została również umowa trójstronna, zadaniowa w celu podjęcia współpracy w zakresie organizacji i promocji „Pieszego szlaku historycznego powstańców listopadowych korpusu gen. Jana Kantego Sierawskiego”.

Cieszymy się z zawartych umów, które otwierają nowe perspektywy promocji naszego regionu i bliższej współpracy pomiędzy wszystkimi Partnerami.

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!