Click to listen highlighted text!

Podsumowanie wakacyjnych warsztatów Oddziału Przyrodniczego

05 wrz

Wakacje dobiegły końca! Jak co roku minęły za szybko!🤷
Zadźwięczał już pierwszy szkolny dzwonek.
A my? 🧐  dziś wspominamy ostatnie wakacyjne warsztaty…
Już trzeci rok z kolei mieliśmy przyjemność prowadzić tygodniowe półkolonie dla dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej na Felinie – Filia nr 36. Dzięki wsparciu finansowemu firmy Aliplast Lublin Systemy Aluminiowe , dzieci spędziły ostatnie dni wakacji aktywnie i kreatywnie.

Podczas pięciu spotkań uczyły się zauważać dziką przyrodę w samym sercu wielkiego miasta 🌱🐞☘🐜. To, co w tym zabieganym świecie często nam umyka, a co jest pod samym naszym nosem. Z roślin rosnących na osiedlowych łąkach tworzyły kolorowe zielniki i poznawały ich właściwości. Już teraz wiedzą, że rozgnieciony liść babki jest świetnym opatrunkiem na stłuczone kolano, a wrotycz odstrasza natrętne komary. Na własnej skórze poczuły jak ważne są drzewa w mieście. Dawały cień i chwilę wytchnienia od upałów 🌞🌞, które towarzyszyły nam każdego dnia.

Zwieńczeniem każdych warsztatów była część plastyczna 🖌🎨🖼, podczas której powstawały unikatowe magnesy z mieszkańcami morza kredowego, torby Przyrodnika, wyjątkowe hotele dla owadów, liściowniki i leśne bransoletki.

Podczas wakacyjnych zajęć zainspirowani warsztatami w Muzeum Ziemi Chełmskiej im. W. Ambroziewicza w Chełmie  z Magdaleną Kuś z Pracownia z Barwinkiem wprowadziliśmy na nasz muzealny grunt niektóre pomysły.

Dziękujemy, że mogliśmy pomóc Wam dostrzec „kawałek” lubelskiej przyrody! ☺️💚☘🐝🌱🦋

 

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!