Projekt "Upamiętnienie 190. rocznicy bitwy pod Kazimierzem Dolnym"

20 paź

Dział Historii i Kultury Regionu realizuje projekt “Upamiętnienie 190. rocznicy bitwy pod Kazimierzem Dolnym”. Składa się on z trzech elementów – organizacji wystawy, wytyczeniu i oznakowaniu pieszego szlaku historycznego “Powstańców Listopadowych korpusu gen. Jana Kantego Sierawskiego”, który biegnie z Kazimierza Dolnego do Babina, ze ścieżką dydaktyczną z tłumaczeniem tablic szlaku na PJM, oraz przeprowadzeniem cyklu interdyscyplinarnych działań edukacyjnych dla uczniów Ośrodka Terapii, Readaptacji i Socjoterapii “Powrót z U” w Albrechtówce i Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym. Poprzez zaplanowane działania projektowe chcemy upowszechniać wiedzę z zakresu powstania listopadowego w Kazimierzu nad Wisłą i na zachodniej Lubelszczyźnie.

 

 

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu “Patriotyzm Jutra”

 

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content