Click to listen highlighted text!

„Spotkania z historią” Manewry pod patronatem św. Andrzeja na Zamku w Janowcu | 1 lipca 2023 r., start g. 11:00

  • Home
  • Aktualności _news
  • „Spotkania z historią” Manewry pod patronatem św. Andrzeja na Zamku w Janowcu | 1 lipca 2023 r., start g. 11:00
27 cze

„Spotkania z historią” ⚔🏰 Manewry pod patronatem św. Andrzeja na Zamku w Janowcu

📅/⏰ 1 lipca 2023 r., start g. 11:00
📍🏰 – Zamek w Janowcu, ul. Lubelska 20, Kazimierza Dolnego

Zapraszamy na podróż w czasie!

2⃣0⃣0⃣ rekonstruktorów 🙆‍♀️☺️ będzie odtwarzać życie żołnierzy oraz markietanek w obozie wojskowym z XVII wieku. Markietanki wraz z wolnymi od zajęć żołnierzami będą angażować się w różne gry z epoki, strzelać z łuku, grać w bule czy nawet w XVII-wieczne kręgle 🎳.
Wojska polskie oraz zachodniego autoramentu będą odbywać ćwiczenia na terenie parku:
⚔ musztra,
⚔ćwiczenia w szykach pikinierów muszkieterów oraz hajduków.

Odbędzie się również turniej rapierowy 🧐👇
Nic tak nie stawia do pionu jak celny sztych rapierem⚔. Nawiązując więc do tradycji historycznej podczas spotkań miłośników historii w Janowieckim parku zamkowym odbędzie się turniej rapiera historycznego. Rekonstruktorzy będą mieli możliwość weryfikacji nabytych przez lata umiejętności szermierczych. Sportowe współzawodnictwo hartuje charaktery jak nic innego. Serdecznie zapraszamy do kibicowania! 📣☺️

🔜 Wczesnym wieczorem zapraszamy na zmagania wojsk na zamkowym moście.
❗🏰👇
Dodatkowo specjalnie na tę okazję w zamkowych krużgankach zostaną przygotowane dwie XVII wieczne komnaty, gdzie będzie można posłuchać ciekawych opowieści o wielkich odkryciach.
❗🏰👉 W jedne z komnat spotkacie Państwo Andrzeja Mikiciaka – czyli żywą legendę rekonstrukcji w Polsce. Gwarantujemy, że diorama izby mieszkalnej z XVII wieku będzie pełna niesamowitych niespodzianek i wspaniałych opowieści.
❗🏰👉 W drugiej komnacie historią wielkich odkryć geograficznych zainteresuje Państwa Marcin Tadeusz Thum. Wyjaśni co było powodem tak licznych wypraw podróżników, oraz dlaczego w tym czasie głównie podróżowali Portugalczycy i Hiszpanie.

Serdecznie zapraszamy! ☺️🤩
🏰🎟 Wstęp w ramach biletu wstępu do Muzeum
Wydarzenie organizowane wspólnie z Stowarzyszeniem Chorągiew Rycerstwa Ziemi Lubelskiej

 

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!