Click to listen highlighted text!

Spotkania z Historią - zjazd przed kampanią - za nami!

29 mar

Spotkania z Historią – zjazd przed kampanią – za nami!

  Z pewnością można powiedzieć, że było to prawdziwe spotkanie z historią.
Obecność grup rekonstrukcyjnych sprawiła, że spacerując po dziedzińcu Zamku, czy jego krużgankach można było przenieść się w czasie.

  Dla odwiedzających przygotowaliśmy liczne atrakcje, które miały umilić zwiedzanie. Turyści obejrzeli pokaz musztry oraz przegląd garnizonu zamkowego, który odbył się na dziedzińcu. O g. 12:00 obyło się otwarcie wystawy replik zbroi Tomasza Samuły z Pracowni Płatnerskiej „TOMALA”, wystawa jest otwarta dla zwiedzających w Domu Północnym. Można było obejrzeć wnętrze XVII – wiecznej komnaty, urządzonej przez cenionego rzemieślnika, fotografa i rekonstruktora – Andrzeja Mikicia.
  Poza doznaniami wizualnymi szczęśliwcy mogli wysłuchać wyczerpującej opowieści o wyposażeniu komnaty, a nawet zobaczyć w praktyce powiedzenie „spalić na panewce”. W komnacie znajdowało się wiele ciekawych przedmiotów takich jak: okulary, karafka na wino, czy notatnik.

  Jak sama nazwa wskazuje, był to zjazd przed kampanią, a planowana kampania już w czerwcu. W związku z tym Ci, którzy nie mogli być z nami będą jeszcze mieć okazję, aby nadrobić straty. Śledźcie nasze publikacje tutaj, czy w mediach społecznościowych, aby być na bieżąco.
A w najbliższych dniach zapraszamy na wystawę replik zbroi Tomasza Samuły – Zamek w Janowcu, Dom Północy.

 

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!