Spotkanie autorskie z Januszem Oskarem Knorowskim - „Wokół wystawy Janusz Oskar Knorowski. Ciemna strona raju”

23 lip

Spotkanie autorskie z Januszem Oskarem Knorowskim – „Wokół wystawy Janusz Oskar Knorowski. Ciemna strona raju”

 

Miejsce: Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym, Galeria Wystaw Czasowych, Kazimierz Dolny, ul. Rynek 19.

Termin: 2 sierpnia, godz. 12.00

Spotkanie z Januszem Oskarem Knorowskim towarzyszy wystawie prezentującej twórczość tego artysty w latach 1988-2021. Profesor Janusz Oskar Knorowski związany z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie, od lat 80. XX w. obecny jest także w Kazimierzu Dolnym. Janusz Knorowski opowie nie tylko o swojej twórczości dotykającej zakamarków ludzkiej egzystencji oraz obecności człowieka w tkance społecznej, ale także o swojej obecności w życiu artystycznym Kazimierza Dolnego. Nie był jedynie jego obserwatorem, ale przede wszystkim jego współkreatorem. Intensywność i siła tutejszego życia artystycznego lat 80., 90. i początku XXI wieku odbiła się szerokim echem. Spotykali się tu znakomici artyści, literaci, krytycy z różnych ośrodków w Polsce. Były barwne postaci związane z Kazimierzem. Dla Janusza Knorowskiego te postaci stały się pewnego rodzaju medium do wyrażenia tajemnic ludzkiej egzystencji.

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content