Click to listen highlighted text!

Spotkanie z Schillingówką w Domu Kuncewiczów | 6 czerwca 2024 r., godz. 12:00

04 cze

6 czerwca o godz. 12:00 w Domu Kuncewiczów zagości „SCHILLINGOWKA”- czyli Pierwszy Piaseczyński Salon Literacki im dr. Jerzego Schillinga z Piaseczna 📚.

ℹ️ Pomysłodawczynią i założycielką jest Elżbieta Olszewska Schilling – Elik Aimeé.
To autorka 19 książek, historyk, dziennikarka radiowo-telewizyjna.
Urodziła się w Lublinie, artystyczne szlify pobierała w Kazimierzu Dolnym, ale na stałe osiedliła się niedaleko Warszawy, w Piasecznie.

📖 Jak czytamy w jednej z recenzji jej książek „ta poetka i pisarka z Piaseczna o niezwykle fascynującej osobowości, ma wielki bagaż wiedzy oraz bardzo interesujących przemyśleń, więc wszystko to, czego zaznała i co zostawiło ślad na jej wyobraźni i odczuciach, zamienia na słowa”.

✒️ Elżbieta Olszewska jest aktywnie działającą członkinią Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Związku Literatów Polskich, a w tym roku świętuje jubileusz 60-lecia swojej pracy twórczej.

 

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!