Tegoroczne, 22. "Święto Jesieni" już za nami!

01 paź

Tegoroczne, 22. “Święto Jesieni” już za nami!

W ubiegłą niedzielę, 26 września mieliśmy zaszczyt organizować już 22 “Święto Jesieni”. Udział w imprezie wzięło około 110 wystawców, głównie z Lubelszczyzny ale też innych miejsc Polski. Na stoiskach można było kupić jesienne warzywa, owoce, a także zaopatrzyć spiżarnię w domowe przetwory. Nie zabrakło stoisk gastronomicznych, gdzie lubelskie koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia serwowały pyszne, lokalne potrawy. Dużą popularnością cieszyły się wyroby rękodzielnicze: np. biżuteria, wiklinowe kosze, szydełkowe maskotki czy lawendowe pachnące poduszeczki. Na scenie występowały kapele ludowe, odbywały się także konkursy dla zwiedzających, w których nagrody ufundowali sami wystawcy. Po raz pierwszy podczas “Święta Jesieni” odbyła się Muzealna Wymiana Roślin. Jak co roku zorganizowany został konkurs na najpiękniejsze stoisko w którym laureatami zostali:

– Szkoła Podstawowa w Rzeczycy,

– Gmina Sawin,

– Koło Gospodyń Wiejskich we Wronowie,

– Stowarzyszenie Kobiet Powiatu Łęczyńskiego.

Zarówno pogoda, jak i wystawcy oraz turyści dopisali. Życzymy sobie aby kolejne 23. “Święto Jesieni” było tak wspaniałe jak tegoroczne. Zapraszamy już za rok!

Pełna fotorelacja znajduje się na profilu Muzeum Nadwiślańskiego na Facebooku.

 

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content