Click to listen highlighted text!

Tradycje pasterskie w Janowcu - EDD 2023 | fotorelacja

14 wrz

Jakie są tradycje pasterskie w Janowcu i co robią owce w muzeum? 🐑🐑
Jakie to owce i jak dbają o przywrócenie bioróżnorodności na zamkowym zboczu?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzieli prof. dr hab. Andrzej Junkuszew (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie) i dr hab. Mariusz Kulik podczas Europejskie Dni Dziedzictwa na Zamku w Janowcu. Serdecznie dziękujemy za wiedzę przekazaną w bardzo przystępny sposób 👏😍.

Dziękujemy również Fundacji Jan Owca i Pani Ewie, opiekunce i najlepszej przyjaciółce zamkowych owiec – za ogromną wiedzę i pasję. Dzięki Wam uczniowie poznali życie owiec oraz mogli wziąć udział w ich karmieniu i prowadzaniu. 💙

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział i zaangażowanie. To była wyjątkowa okazja do zgłębienia wiedzy o naszym dziedzictwie kulturowym i historycznym 🧐. Nasza wspólna podróż przez tradycje pasterskie była pełna emocji, nauki i zabawy 🤩.

A Wy jesteście ciekawi co robią owce w muzeum?
Zapraszamy!

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!