Click to listen highlighted text!

Udział MNKD w konferencji pt. „Odbudować, zmienić, zachować? Zamki w krajobrazie Polski"

  • Home
  • Aktualności _news
  • Udział MNKD w konferencji pt. „Odbudować, zmienić, zachować? Zamki w krajobrazie Polski”
09 lis

W dniach 7–8 listopada 2023 r. odbyła się dwudniowa konferencja pt. „Odbudować, zmienić, zachować? Zamki w krajobrazie Polski”. Wydarzenie organizowane było przez Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków przy współpracy ze Stowarzyszenie Historyków Sztuki oraz Stowarzyszeniem Konserwatorów Zabytków. Patronem honorowym konferencji był sekretarz stanu w Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Generalny Konserwator Zabytków dr Jarosław Sellin.

Najważniejszym celem konferencji było wspólne stworzenie listy eksperckich rekomendacji dotyczących najlepszych standardów postępowania z ruinami obiektów zamkowych. Rekomendacje te przedłożone zostaną Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

🔶 Do udziału w spotkaniu zostało zaproszonych 24 specjalistów i specjalistek z Polski i z zagranicy: z Czech, Słowacji, Niemiec oraz Ukrainy. Wygłoszono ponad dwadzieścia referatów dotyczących różnych aspektów zagadnienia odbudowy zamków, omawianych z perspektywy architektury, historii, historii sztuki oraz konserwacji i ochrony zabytków.

🔶 W trakcie dwóch dni konferencji uczestnicy mieli okazję nie tylko wysłuchać interesujących wykładów, ale także wziąć udział w panelach dyskusyjnych, w ramach których toczyły się ożywione rozmowy np. w kontekście „Czy jesteśmy gotowi do odbudowy?”.

Takie wydarzenia zawsze są świetną okazją do poszerzania wiedzy. Z pewnością był to czas pełen inspirujących spotkań i rozmów. W konferencji udział wzięła Izabela Andryszczyk – Dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

fot. Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków/Marcin Zieliński.

 

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!