Click to listen highlighted text!

Wernisaż wystawy „Faunofloris. Z nurtem życia” Ilony Irminy Iwańskiej + warsztaty | Fotorelacja

  • Home
  • Aktualności _news
  • Wernisaż wystawy „Faunofloris. Z nurtem życia” Ilony Irminy Iwańskiej + warsztaty | Fotorelacja
22 kwi

Wystawa „Faunofloris. Z nurtem życia” Ilony Irminy Iwańskiej w Muzeum Przyrodniczym już otwarta! 🍃
Z pewnością jest to wystawa z rodzaju tych, które zachwycają od wejścia… ciężko powiedzieć gdzie skierować wzrok w pierwszej kolejności 🥺😍.

🎨 W malarskiej twórczości Ilony Irminy Iwańskiej natura stanowi niewyczerpane źródło inspiracji. Artystka nieustannie podejmuje próby zgłębienia na pozór nieuchwytnych rytmów otaczającego nas świata – odwiecznego tworzenia i przemijania. Ukazuje nam to, co archaiczne, pierwotne, jako duchową i fizyczną siłę poruszającą trybami w Fabryce Natury.

✨ W swoich fantastycznych wizjach przedstawia tajemnice ziemskiej materii, w której ukryte jest to, co widzialne i niewidzialne, to co realne i symboliczne. W świecie tym rozróżnienie na przyrodę ożywioną i nieożywioną nie ma znaczenia, a fauna i flora tworzą wspólną tkankę dzieła. Poprzez głębokie odczuwanie jedności z takim światem, przekaz zawarty w obrazach Ilony Irminy Iwańskiej stanowi wyzwanie dla wielorakich interpretacji, do odkrywania wciąż na nowo zaskakujących odniesień i nakłania do głębokiej refleksji nad otaczającym nas bogactwem przyrody.

ℹ Ilona Irmina Iwańska urodziła się w Warszawie, obecnie mieszka i tworzy w autorskiej pracowni-galerii we wsi Rogów, położonej w Kazimierskim Parku Krajobrazowym. Jest członkiem Warszawskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków, Kazimierskiej Konfraterni Sztuki – Kolonii Artystycznej oraz Stowarzyszenia Plastycy Ziemi Otwockiej. Należy również do międzynarodowej grupy artystów The Broken Forests Group z siedzibą w Ontario.

👉 W dorobku posiada kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i dzieł w licznych wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych plenerach malarskich. Jej prace znajdują się w muzeach i kolekcjach prywatnych. Tworzy w technikach: malarstwo olejne, akwarela, rysunek, grafika.
W nawiązaniu do wystawy, w Muzeum odbyły się warsztaty plastyczne dla młodzieży z Ośrodka Terapii, Readaptacji i Socjoterapii “Powrót z U” w Albrechtówce.
Powstały niesamowite worki/plecaki, alee sami zobaczycie 🤩
Wspaniały dowód kreatywności i staranności oraz fotorelacja z wernisażu na zdjęciach poniżej! 📸👇

Serdecznie zapraszamy! 

📍 Oddział Przyrodniczy MNKD, ul. Puławska 54, Kazimierz Dolny
🗓 czwartek – niedziela | godz. 10:00 –  17:00

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!