Click to listen highlighted text!

Wernisaż wystawy "Kazimierz ich inspirował" za nami! | fotorelacja

04 wrz

Wernisaż 𝐖𝐲𝐬𝐭𝐚𝐰𝐲 𝐌𝐚𝐥𝐚𝐫𝐬𝐭𝐰𝐚 „𝐊𝐀𝐙𝐈𝐌𝐈𝐄𝐑𝐙 𝐈𝐂𝐇 𝐈𝐍𝐒𝐏𝐈𝐑𝐎𝐖𝐀Ł” za nami! 
Dziękujemy za tak liczne przybycie, ciepłe opinie i świetną atmosferę .
Dwór z Gościeradowa tętnił życiem. 
Odwiedziło nas również wyjątkowo sporo psich gości, z czego bardzo się cieszymy!

“Jako kurator wystawy chciałbym bardzo serdecznie podziękować za tak liczny udział w wernisażu i mam nadzieję, że dostarczył Państwu wielu wyjątkowych wrażeń i emocji. Z wyrazami szacunku Remigiusz W. Jeżewski.”

Przypominamy, że wystawa poświęcona jest dwunastu malarzom, spośród których część urodziła się w Kazimierzu, inni zaś przybyli do tego miejsca i zauroczeni pięknem nadwiślańskiego Miasteczka zostali tu już na zawsze. Wystawa ukazuje również artystów, którzy często przyjeżdżali do Kazimierza, poszukując inspiracji artystycznych. Z jednej strony będzie ona okazją do przypomnienia, twórczości tych malarzy, których już nie ma wśród nas, ale również okazją do rozmów na ich temat. Cofnijmy się w czasie i poznajmy, życie tych, którzy tworzyli niepowtarzalną artystyczną atmosferę Kazimierza lat 70/80/90-tych i początków XXI wieku.

ℹ Wystawa została wpisana w obchody 60-lecia powstania Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Patronem honorowym, rok jubileuszowy, objął Marszałek Województwa Lubelskiego – Jarosław Stawiarski – Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Serdecznie zapraszamy!
Codziennie od 9:00 do 16:00!
Dział Historii i Kultury Regionu
Dwór z Gościeradowa – ul. Podzamcze 20, Kazimierz Dolny
Wystawa będzie dostępna dla odwiedzających do 29 lutego 2024 r.

𝐒𝐩𝐨𝐧𝐬𝐨𝐫𝐞𝐦 𝐰𝐲𝐬𝐭𝐚𝐰𝐲 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐅𝐮𝐧𝐝𝐚𝐜𝐣𝐚 𝐏𝐆𝐄 #FundacjaPGE

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!