Click to listen highlighted text!

Wernisaż wystawy To jest malarstwo „prywatne” Krzysztof Krzyr Raczyński.

21 kwi

Już niebawem Galeria Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego wypełni się pracami artysty mocno związanego z Kazimierzem Dolnym.

Od najbliższej niedzieli, tj. od 24 kwietnia 2022 roku w Galerii Wystaw Czasowych (ul. Rynek 19, Kazimierz Dolny) będzie można oglądać wystawę „To jest malarstwo „prywatne” Krzysztof Krzyr Raczyński”
Rozpoczęcie wernisażu o g. 13:00.

Krzysztof Krzyr Raczyński – z wykształcenia jest historykiem, a z zamiłowania malarzem.
Członek Związku Polskich Artystów i Malarzy i Grafików od 1988 roku, a od 2000 roku Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Ekspresja, jaką można zauważyć w jego obrazach, wynika głównie z dynamicznego odbioru atmosfery, kolorystyki czy charakteru Kazimierza Dolnego. Jego prace z pewnością wyróżnia chropawość czy ostrość kolorów to właśnie te cechy, odpowiadają za osobisty ton obrazów.

Miał kilkanaście wystaw indywidualnych zarówno w kraju, jak i za granicą.

Ku naszej radości przyszedł także czas na Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym.

Serdecznie zapraszamy!

 

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!