Click to listen highlighted text!

Wernisaż wystawy „Trójkąt Lubelski” | 25 maja 2024 r., godz. 16:00

24 maj

Wystawa “Trójkąt Lubelski”

Serdecznie zapraszamy na wystawę “Trójkąt Lubelski”, która prezentuje prace powstałe podczas pleneru- rezydencji artystycznej twórców i twórczyń z trzech sąsiadujących krajów: Ukrainy. Litwy i Polski, organizowanej w ramach międzynarodowego projektu Biruchyi Borowiec 024.

Wernisaż wystawy

🗓️ 25 maja 2024 r. | 🕒 Godz. 16:00
📍 Dział Historii i Kultury Regionu
Dwór z Gościeradowa
ul. Podzamcze 20, Kazimierz Dolny

O wystawie

ℹ️ Przez trzy majowe tygodnie 2024 roku artyści i artystki spotkali się i wspólnie tworzyli w Młynie w Borowcu, nieopodal Kazimierza Dolnego. Działając wspólnie, przez wymianę doświadczeń i wiedzy, międzynarodowi goście mieli możliwość sprawdzenia sztuki jako narzędzia do budowania empatii i wsparcia. Spotkanie to stało się pretekstem do dyskusji na temat wojny, niepokoju, ale również zrozumienia i solidarności.

Twórcy i twórczynie z dwóch pokoleń, na co dzień używających w swojej praktyce różnych mediów, stworzyli kilkadziesiąt prac na papierze, obrazów, grafik oraz prac wideo. Wiele prac pokazanych na wystawie odnosi się do sytuacji wojny i zagrożenia ukazując reminiscencje z medialnych przekazów zestawione z intymnym przeżywaniem tragedii. Wśród powstałych dzieł odnaleźć można również metaforyczne i symboliczne przedstawienia oddające uniwersalny nastrój poczucia zagrożenia, ale także nadziei i oczekiwania na zmianę. W końcu zaś, część twórców i twórczyń, pod wpływem spotkania, przygląda się z uważnością i empatią okolicom Borowca rejestrując okoliczności pleneru.

👉 Na wystawie w Muzeum Nadwiślańskim (Dział Historii i Kultury Regionu) pokazane prace staną się nie tylko dokumentacją wspólnie spędzonych dni, ale również będą mogły nawiązać dialog z publicznością, zachęcając ją do poszukiwania podobieństw we wrażliwości artystycznej artystek i artystów z naszego regionu Trójkąta Lubelskiego.
Serdecznie zapraszamy!

Czas trwania wystawy

⏳ Wystawa potrwa od 25 maja do 16 czerwca 2024 r. Zapraszamy codziennie (z wyjątkiem środy) od 10:00 do 17:00. 

📍 Dział Historii i Kultury Regionu
Dwór z Gościeradowa
ul. Podzamcze 20, Kazimierz Dolny

Bilety na wystawę:
Bilet normalny – 8 zł
Bilet ulgowy – 5zł

 

Logo

Muzeum Nadwiślańskie

Odkryj przeszłość dla przyszłości Naszą misją jest rozpoznać, ochronić i pokazać unikalne dziedzictwo kultury i sztuki, wpisane w przyrodę i historię Kazimierza Dolnego i jego okolic; przekonać, że ich różnorodność inspiruje twórczą postawę wobec rzeczywistości, pozwala znaleźć w niej przyjazne miejsce oraz zrozumieć własną tożsamość.


Kontakt

  • ul. Rynek 19 24-120 Kazimierz Dolny
  • tel. 81 881 02 88
  • sekretariat@mnkd.pl
  • SEZON ZIMOWY WINTER SEASON 1 października – 31 marca 1st October – 31st March środa – poniedziałek 09:00-16:00, czwartek – wtorek 09:00-15:00. SEZON LETNI SUMMER SEASON 1 kwietnia – 30 września 1st April – 30 st September - codziennie / everyday 10:00-17:00
Translate »
Skip to content Click to listen highlighted text!